Zadar se umalo vratio od -21: Igokea slavila u Aleksandrovcu

1

Iako je na poluvremenu gubio 49-30, a u nastavku i 21 poen razlike, Zadar je u završnici kod Igokee imao napad za izjednačenje. No Ante Delaš je promašio, a domaćini slavili 77-73

U susretu pretposljednjeg, 25. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra poraženi su na gostovanju u Aleksandrovcu kod Laktaša od Igokee 77-73 upisavši 14. poraz sezone.

Domaćin je dobio prvu četvrtinu 27-19 i do kraja susreta nije ispuštao prednost. Na poluvremenu je bilo plus 19 za Igokeu, a tijekom treće četvrtine i +21 (62-41). U posljednjoj četvrtini Zadar se spustio na svega tri koša zaostatka (73-76), imao i napad za izjednačenje, ali je Delaš promašio tricu.

Igokeu su do desete pobjede predvodili Vuk Radivojević s 28 koševa i sedam skokova te Danilo Šibalić s 18 koševa, dok su kod Zadra najefikasniji bili Boris Barać s 18 koševa te Ante Delaš i Lovre Bašić s po devet koševa.

Preostala dva hrvatska predstavnika, Cibona i Cedevita, igrat će u ponedjeljak. Cibona u Draženovu domu od 18 sati dočekuje Crvenu zvezdu, dok Cedevita od 20 sati gostuje u Beogradu kod Partizana.

Na ljestvici vodi Budućnost (22-2) ispred Cedevite (18-6), Crvene zvezde (18-6) i Mega Leksa (16-9). Zadar je s omjerom 11-14 peti i obranit će tu poziciju neovisno o utakmici MZT-a i Cedevite u Zagrebu (subota) ako sljedeći petak na Višnjiku pobijedi nikšićku Sutjesku.