Komentari 320

Propala sezona: Hajduk nakon penala ispao iz Kupa Hrvatske!

Propala sezona:  Hajduk nakon penala ispao iz Kupa Hrvatske!
9

Nogometaši Hajduka izgubili su od Zagreba u uzvratnoj utakmici Kupa Hrvatske sa 1-0. Isti je rezultat bio u prvom dijelu. Pucali su se penali, a Zagreb je bio precizniji

Dvije prečke u 20 minuta spasile su Subašića, Medić je imao dva zicera koja je propustio prije nego se iskupio asistencijom za Dedića koji je poništio prednost Hajduka iz prve utakmice (1-0) i odveo Zagreb do penala. Tamo je tragičar bio Ahmad Sharbini koji je promašio. Zagreb je prošao u polufinale Kupa. Potpuno zasluženo. Hajduk je u prvom dijelu imao dobru šansu Anasa, nekoliko prilika, ali u okvir gola je pucao samo jednom, u 86. minuti, Ahmad Sharbini išao je sam na golmana. Iz sljedeće akcije Dedić je zabio za 1-0 i odveo suigrače u rulet penala.

- Jako sam razočaran. Pričekat ćemo još jednu utakmicu u prvenstvu pa ćemo napraviti analizu. Prema naprijed nismo pokazali ništa. Moramo prespavati i vidjeti što je pošlo po krivu. Nenormalno je kako gubimo - rekao je trener Hajduka nakon ispadanja iz Kupa protiv Zagreba nakon penala.

Nenormalno je kako gubimo. Moramo vidjeti kako dalje, trener Hajduka Krasimir Balakov nakon poraza od Zagreba

Igrači nisu bili rječiti. Svi su prošli kraj mikrofona kao da ih nema.

Zagreb je klub koji "leži" Balakovu.  U ovoj sezoni Hajduk je slavio dva puta (4-0 i 1-0). No nije to baš tako izgledalo u uzvratnom susretu. Hajduk je u Kranjčevićevu ulicu stigao s 1-0 iz prve utakmice. No Zagrebaši su u prvih 20 minuta dvaput uzdrmali prečku, imao je i Hajduk svojih prilika, prije svega zicer Anasa Sharbinija koji je išao sam na golmana, ali po prikazanoj igri Splićani su bili daleko od statusa favorita protiv Zagreba. Sumnjiva je i situacija iz 36. minute u kojoj sudac Vučkov nije dosudio penal za Zagreb nakon pada Medića u 16 metara.

U drugom dijelu Hajduk se potpuno povukao i prepustio igru Zagrebu. Nerijetko je i po 10 igrača Hajduka bilo na svojoj polovici i više se baziralo na obranu nego na napad. Umalo se to osvetilo Hajduku. Medić je bio sam pred Subašićem na šest metara, ali golman Hajduka spašava sjajnom obranom. Splićani su bili bez udarca u okvir gola do 86. minute i zicera Ahmada Sharbinija. U sljedećoj akciji Abdurahimi je prošao, Medić fenomenalno petom proslijedio loptu do Dedića koji je zabio za 1-0. Pristupilo se izvođenju penala, a tamo je tragičar bio Ahmad Sharbini kojemu je Vidaković obranio udarac. Za Hajduk je pucao i Subašić te je zabio. Za Zagreb su zabili svi koji su pucali.

- Odigrali smo vrhunski, a na penalima smo imali više živaca. Ovo mi je najveća trenerska pobjeda u karijeri. Znali smo kako Hajduk igra, ali smo ih potpuno uspjeli nadigrati - rekao je trener domaćih Gordon Ciprić.