Zaustavljen Bayernov niz, Hertha uvjerljiv domaćin

1

U posljednjem jesenskom kolu njemačke Bundeslige Bayern je u gostima remizirao sa Stuttgartom, a Hertha je je zabila čak četiri gola

Seriju od pet uzastopnih Bayernovih pobjeda na Gottlieb-Daimler stadionu zaustavio je Stuttgart (2-2). Trener domaćih Markus Babel bivšem je klubu zapaprio preko 21-ogodišnjega njemačkog reprezentativnog veznjaka Samija Khedire. Spomenuti je igrač Švabe najprije doveo u vodstvo u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena, da bi u posljednjoj minuti utakmice zabio pod gredu krasnim volejem s ruba 16-erca nakon prekida. U 16-ercu je tom prilikom bio i vratar domaćih Jens Lehmann. Bavarci su preokrenuli golovima Borowskog i Tonija (na asistenciju Borowskog). Ovaj rezultat pruža priliku Hoffenheimu da nedjeljnom domaćom pobjedom nad Schalkeom završi polusezonu s dva boda prednosti pred Bavarcima, a remi im je dovoljan za prvo mjesto prije zimske pauze. U domaćoj pobjedi Werdera nad Wolfsburgom 2-1 opet je briljirao mladi njemački reprezentativac turskog podrijetla Mesut Özil. Nakon što je dvaput asistirao za Werderovu pobjedu (2-1) u Ligi prvaka protiv Intera prošlog utorka, isto je učinio i u jednom od derbija 17. kola. U domaćoj je momčadi Jurica Vranješ igrao do 64. minute. Bayer je u Leverkusenu propustio priliku stići do nova tri boda protiv Energieja (1-1). Iako su domaći poveli golom Rolfesa 13 minuta prije kraja, u posljednjoj je minuti bod gostima donio Kinez Shao. Mario Cvitanović i Ivan Radeljić za Energie su odigrali devedeset minuta. Devedest je minuta odigrao i Andre Mijatović u gostujućem remiju Arminije kod Hannovera (1-1), dok Joea Šimunića nije bilo u uvjerljivoj domaćoj pobjedi (4-0) Herthe nad Karlsruheom. Köln je došao do gostujuće pobjede (2-1) kod Bochuma, iako su im u 83. i 90. minuti isključeni Geromel i Novakovič. U 87. im je tri boda donio Ishiaku.