Komentari 21

Zbog njega se plaćaju ulaznice: Kad Pero igra, igraju i Osječani

1

ZNA LOPTE Publika instantno prepozna igrače koji znaju sve s loptom, a jedan od takvih je i Petar Bočkaj. Proigravao je i trpao, ali sam nije mogao dobiti Slavena. Zakazali su mu suigrači...

Perooo, Peroooo, Perooooo, orilo se Gradskim vrtom u 71. minuti. Nekoliko sekundi kasnije, erupcija oduševljenja!

Na nekih 18 metara od gola Belupa loptu je namještao miljenik tribina Petar Bočkaj.

Bila je to savršena, idealna pozicija za majstora slobodnjaka lijeve noge. Zaletio se Pero, lagan k'o pero i maestralnim udarcem ostavio inače kvalitetnog golmana Antuna Markovića ukopanog.

Nikakav zid pa ni dva Markovića ne bi ovo obranila!

Odmah se zaboravilo na zvižduke nešto ranije, tamo krajem prvog poluvremena. Zahvaljujući majstoru lopte koji jednim dodirom može iz ničega napraviti nešto. To je Pero Bočkaj u redovima Osijeka, zbog takvih se plaća ulaznica.

Pokazao je on to već u prvom poluvremenu kad je dodavanjem iz kolekcije Luke Modrića uposlio svog napadača Mirka Marića koji nije bio precizan u realizaciji. A znate, Pero je igrao na lijevom beku kao zamjena za prodanog kapetana Bornu Barišića.

To ga nije omelo u kreaciji, no nekako se čini da je grijeh ovakvog majstora lopte trošiti u defenzivi.

Bila je ovo pomalo mučna utakmica za Osijek na sparini koja je, očito, bolje 'legla' gostima koji su u prvom poluvremenu bili bolji takmac. Gol nisu zabili isključivo zaslugama fantastičnog golmana Marka Malenice koji je skinuo dva zicera.

Bilo je to slabo od ponajbolje domaće ekipe pa je Kohorta zvižducima ispratila svoju momčad u svlačionicu.

I Zekića je to natjeralo na promjene pa je ostavio stopera Lončara van terena, a u napad je ušao mladi Pilj. I odmah su 'bijelo-plavi' proigrali pa nekako na silu isprovocirali taj slobodnjak koji im je donio vodstvo, činilo se i pobjedu, međutim, nije bilo dovoljno i zvižduci su se opet vratili.

Igrači su nakon utakmice otišli pozdraviti Kohortu koja je i ovu utakmicu bila na razini, no dojam je da je ta publika zaslužila gledati bolji nogomet. Ovo večeras, uz iznimku Pere Bočkaja, nije bilo dovoljno.

Slaven je podsjetio na Osijekove boljke iz prošle sezone kad su u nekolicini utakmica ove vrste pobjede pretvarali u - remi.

Čak niti ovakva majstorija Bočkaja nije im pomogla za povratak na vrh ljestvice. Makar i privremeno.