Zinedine Zidane uživao u pobjedi Tomasa i Reala

1

U kompletiranom trećem kolu Top 16 Eurolige jasno se naziru favoriti za četvrtfinale. To su Real Madrid i Panathinaikos sa sve tri pobjede

Treće kolo drugog Top 16 košarkaške Eurolige priuštilo nam je derbi Reala i Maccabija. Real je u svojoj dvorani pred 12.000 navijača deklasirao Izraelce pobjedivši ih 98-79. Uvjerljivu pobjedu momčadi Marka Tomasa gledao je bivši najbolji nogometaš svijeta i legenda Real Madrida Zinedine Zidane. Tomas je zabio devet koševa, a najraspucaniji 'kralj' bio je Bullock s 24 koša. Gostujuću momčad predvodili su Arroyo s 21 i Eliyahu s 20 koševa, no to nije bilo dovoljno da se ne osramote pred nogometnim velikanom na tribinama. real je tako nastavio s pobjedama u Top 16. Iz tri kola imaju tri čiste pobjede i samo ih čudo može izbaciti iz četvrtfinala Eurolige.
U drugoj utakmici iste F skupine sastali su se Barcelona i Alba Berlin. Barcelona je pobijedila goste iz Njemačke 85-69. Iako se pobjednik mogao pogoditi već i prije početka susreta, Alba je na poluvremenu vodila 38-37. No tada se domaćin budi i utakmicu rješava u 10 minuta treće četvrtine koju je Barca dobila 23-7. Junak utakmice je bio Ersan Ilyasova. Iza njega su stvarno ostale impozantne brojke od 30 poena, 11 skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Za tricu je od sedam šuteva pogodio - šest.
Panathinaikos nije imao nikakvih problema protiv rimske Lottomatice koju je pobijedio 92-67. Erupcija oduševljenja se u Ateni dogodila tijekom treće četvrtine koju su domaći košarkaši dobili sa 22-8.