Komentari 47

Zrinjski se pirovom pobjedom na Pecari oprostio od Europe

1

Nogometaši Zrinjskog iz Mostara pobijedili su švedski Malmö 1-0 u uzvratu 3. pretkola Europske lige i tako se oprostili od svoje europske avanture. Jedini gol za 'plemiće' zabio je Šovšić iz penala u 90'+1'

Pirova pobjeda, tako se najbolje može opisati pothvat Mostaraca u Širokom Brijegu. Ipak je Malmövih 3-0 u Švedskoj bilo previše za nogometaše Zrinjskog koji nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice. Na Pecari su dominirali svih 90 minuta, propustili nekoliko izglednih šansi i na kraju se oprostili od Europe s pobjedom 1-0 (0-0).

Å iroki Brijeg: Uzvratna utakmica 3. pretkola Europske lige izme??u Zrinjskog i Malmoa
1
| Foto: Armin Durgut/PIXSELL, Nel Pavletić/pixsell

Zagospodarili su terenom 'plemići' od prvog sučevog zvižduka, ali nikako nisu mogli do onog što je jedino bitno - golova. U 17. minuti tako je na odličan centaršut nakon kombinacije Čurjurića i Mandića zakasnio Lendrić, da bi 13 minuta kasnije hrvatski napadač opet malo zakasnio na drugu stativu.

Široki Brijeg: Uzvratna utakmica 3. pretkola Europske lige između Zrinjskog i Malmoa

U 43. minuti su prvi put zaprijetili i gosti, ali nije to bilo ništa ozbiljno. Još su jače krenuli nogometaši iz Mostara u nastavku, ali lopta jednostavno 'nije htjela' u gol. Dahlin je u 57. minuti ukrotio udarac Čurjurića iz slobodnog udarca , a do počasnog su gola 'plemići' stigli u prvoj minuti sučeve nadoknade kad je iz penala precizan bio Damir Šovšić.

To je bilo samo dovoljno da se pobjedom oproste od Europe, dok će njihovi protivnici u playoffu igrati protiv izraelske Yehude koja je kod kuće s 2-1 bila bolja od Neftčija iz Azerbajdžana i tako obranila 2-2 iz prve utakmice.