Komentari 22

Zubac i LeBron najbolji Lakeri! Šiši i Babo klasika: Opet odlični

1

Zubac je i s 21 godinom materijal za startera u Lakersima, Šarića Minnesota ne zna 100% iskoristiti, a Bogdanović Indianu pretvara u play-off snagu. Dončić nastavlja senzacionalnim partijama, a Curry je... Čudo

Sinoć su na NBA parkete istrčala četvorica hrvatskih košarkaša i nek' nam kaže da smo subjektivni 'ko god hoće, ali ako im se da prava minutaža u pravom sustavu naši su - NBA klase!

Ivica Zubac i Lakersi pali su u zadnjoj četvrtini protiv Memphisa strahovito gladnog pobjede nakon pet uzastopnih poraza. LeBron je nakon tekme bio vidljivo ljut ("Namučili smo se za tih par koševa prednosti i onda sve prosuli lošom obranom. Nedopustivo"), a Lakerse su predvodili on s double-doubleom (22-14), Ingram sa 20 poena i - Zubac s 19 koševa, 4 skoka i 3 asistencije u 33 minute! Dok se McGee i Chandler oporavljaju hrvatski centar pokazuje da nije bitno jesu li LA-rutineri zdravi ili ne, Zubac zaslužuje mjesto startera!

Dario Šarić je na četiri koša Thundera odgovorio tricom u zadnjoj minuti u Oklahomi, a posao je s dva slobodna dovršio Wiggins i Minnesota je u gostima zaustavila seriju od četiri pobjede Thundera unatoč novima fenomenalnim partijama Paula Georgea (31-3-11) i Westbrooka (triple-double 23-10-11)! 'Šiši': u 23 minute deset poena i osam skokova. Standardno dobar, a dojma smo da staromodni Tom Thibodeau ne zna iskoristiti ni 50% Šarićevog potencijala...

Ante Žižić dobio je samo 13 minuta u Clevelandovom porazu kod Bullsa, ostao bez poena, s dva skoka i asistencijom.

Još jednu monstruozno dobru partiju odigrao je artist Steph Curry: 42 koša, 6 skokova, 2 asistencije i polaganje za pobjedu pola sekunde prije kraja. Curryjeva košarka je čudesna, čovjek je klasa sam za sebe, baš 'Šef' na parketu.

NBA-senzacija Luka Dončić sa 23 poena, 11 skokova, 6 asista i fenomenalnom tricom za produžetke držao je Mavse na životu koliko je god mogao, ali mladi Slovenac i Dallas ipak su poraženi u Portlandu. Boston je s uvjerljivih 119-103 kod kuće protiv Hornetsa prekinuo niz od tri poraza, a Bullsi od povratka Markkanena nakon ozljeda barem koliko-toliko sliče na ozbiljnu momčad (pobjeda 112.92 u Clevelandu).

Za Božić nas čekaju poslastice: 18:00 NY-Milwaukee (Hezonja vs Antetokounmpo, 21:00 Houston-Oklahoma (Harden vs Westbrook), Boston-Sixersi (Kyrie vs Simmons), GSW-Lakers (Curry & Durant vs LeBron & Zubac) i Utah-Portland (Mitchell vs Lillard).