Zvezda razbila armenski Pjunik, uvjerljiv i izraelski prvak Haifa

Kijevski Dynamo je u prvom susretu igranom u Lodzu pobijedio Sturm sa 1-0. Pobjednika je odlučio gol Oleksandra Karavajeva u 28. minuti. Dominik Oroz nije nastupio za austrijski sastav

Nogometaši kijevskog Dynama, Maccabi Haife i Crvene zvezde ostvarili su pobjede u prvim susretima trećeg pretkola Lige prvaka igranim u srijedu.

Izraelski prvak je u Haifi pobijedio Apollon Limassol sa 4-0 načinivši veliki korak prema play-offu.

Maccabi je poveo autogolom Mathieua Peybernesa u 38. minuti, a potom je dva gola zabio Ali Muhammad (54, 62). Konačan rezultat je postavio Frantzdy Pierrot u 79. minuti. Domaćinu je put do pobjede olakšalo isključenje Vukašina Jovanovića u 60. minuti.

Pobjednik iz ovog para u play-offu za plasman u Ligu prvaka igrat će protiv boljeg iz duela Crvene zvezde i armnskog Pjunika.

Rangers v Red Star Belgrade - UEFA Europa League - Round of Sixteen - First Leg - Ibrox Stadium

Beogradski sastav je u prvom susretu slavio sa čak 5-0 i praktički sve riješio i prije uzvrata.

Strijelci su bili Osman Bukari (29, 44, 70), Kings Kangwa (33) i Stefan Mitrović (77). U posljednjim trenucima susreta domaćin je ostao s igračem manje nakon što je Milan Rodić dobio drugi žuti karton.

Kijevski Dynamo je u prvom susretu igranom u Lodzu pobijedio Sturm sa 1-0.

Pobjednika je odlučio gol Oleksandra Karavajeva u 28. minuti. Dominik Oroz nije nastupio za austrijski sastav.

Karabag i Ferencvaroš su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 17. minuti golom Francka Bolija, a izjednačio je Owusu na asistenciju Filipa Ozobića.