Komentari 7

Kanadski zvezdaš primio čudan gol, protivnik 'vatrenih' slavio

23

Kanada je u generalki prije početka Svjetskog prvenstva pobijedila Japan 2-1 u Dubaiju, a obrana se baš i nije iskazala. Hrvatska će protiv sjevernoameričke selekcije igrati 27. studenog

Ako su u stožeru Zlatka Dalića gledali utakmicu Japana protiv Kanade, protivnika Hrvatske u drugom kolu SP-a, imali su što vidjeti. Obrana sjevernoameričke reprezentacije teško je kiksala već u devetoj minuti, a golman Milan Borjan (35) bio jedan od najlošijih pojedinaca na terenu. Ipak, Kanada je na koncu pobijedila u Dubaiju penalom u 95. minuti (2-1).

Japanci su poveli golom Yukija Some nakon dubinske lopte Gagua Shibasakija. Soma se prikrao iza zadnje linije obrane i laganim dodirom prevario Borjana koji je izašao s gola, ali i bio nedovoljno odlučan da pokupi tu loptu.

Pogledajte golove s utakmice Japan - Kanada OVDJE.

Inače, radi se o golmanu rođenom u Kninu 1987. koji brani za Crvenu zvezdu. Jednom prilikom, dok ga je novinar beogradskog B92 pitao kako se osjeća kao čovjek rođen u Hrvatskoj koji živi u Srbiji, a brani za Kanadu, on ga je pokušao ispraviti:

- Velika greška, nisam rođen u Hrvatskoj, rođen sam u Krajini, Dalmaciji. To je bilo srpsko mjesto. Ja sebe opisujem kao nekoga tko je rodom iz Srbije, iz Dalmacije, ali osjećam se kao Kanađanin jer sam tamo proveo puno godina - rekao je Borjan za B92.

Srpska krajina, paradržava koju Borjan spominje, te 1987. nije ni postojala, već tek nakon početka Domovinskog rata 1991. do vojno-redarstvene akcije Oluja 1995.

- Došli smo u Beograd bez ičega. Prodavali smo jagode sa šlagom, a otac je imao kiosk. Od prvih zarađenih novaca kupio sam golmanske rukavice. Tada smo predali papire za SAD, Australiju, Kanadu i Zimbabve, a tada je otac 2000. godine odlučio da idemo u Kanadu. Obitelj i dalje živi u Kanadi i ne planira se vraćati - rekao je Borjan.

International Friendly - Japan v Canada

Kanada je protiv Japana izjednačila u 21. minuti golom Stevena Vitórije, stopera portugalskih korijena koji igra u Chavesu, a pobjedu joj je u petoj minuti nadoknade iz penala donio Lucas Cavallini, napadač argentinsko-kanadskog porijekla koji nastupa za Vancouver Whitecapse u MLS-u.