Povodom godišnjice provedbe programa, Grad Rijeka pokrenuo je i web-stranicu sa svim materijalima prema kojima rade i njihovi školarci. Program građanskog odgoja je višestruko nagrađen
Rijeka već pet godina provodi građanski odgoj, taj program preuzimaju i drugi gradovi
Građanski odgoj, koji je u obrazovnim sustavima diljem razvijenog svijeta postao nešto što se podrazumijeva, u našim školama i dalje je u većini slučajeva sveden pod "međupredmetne teme", a njegova provedba ovisi o educiranosti, ali i volji samih nastavnika.
No znanja i vještine koje učenici dobivaju građanskim odgojem, u razvijenim, gospodarski jakim državama smatraju ključnima. Poznavanje temelja civilnog društva, kritičko razmišljanje, demokratska načela, održivi razvoj, solidarnost, sve su to znanja koja su postala nezamjenjiva u suvremenom svijetu, bez obzira na to kakvu karijeru i život osoba za sebe bira.
U Rijeci su još prije pet godina svojim učenicima osnovnih škola ponudili program Građanski odgoj i obrazovanje, kao zasebnu izvannastavnu aktivnost. Kako javljaju iz Grada Rijeke, interes učenika je svake godine sve veći, a njihov program i model preuzeli su i mnogi drugi gradovi i županije (Pula, Pazin, Umag,Labin, Poreč, Rovinj, Sisak, Opatija te Istarska, PG i Krapinsko-zagorska županija). Rijeka im je besplatno ustupila materijale koje je izradila – priručnike za učenike i za nastavnike.
Također, ovih dana izradili su, te ovih dana i objavili web-stranicu sa svim nastavnim temama iz oba tiskana priručnika za učenike, te niz drugih informacija o građanskom odgoju i obrazovanju, kao i primjeri rada iz same prakse u školama.
Web stranica je dostupna na adresi
https://gradanskiodgoj.rijeka.hr/
Naslovnicu otvara šest glavnih cjelina: Društvo i ja; Tko, gdje i kako štiti naša prava?; Različiti i jednaki; Što treba znati o životu u demokraciji?; Upravljam svojim novcem; Što je održivi razvoj?
Svaka od tih cjelina donosi desetak konkretniji tema koje imaju istaknute lekcije iz udžbenika, te aktivnosti i zadatke za ućenike, kao i upute za praktični samostalni ili rad u grupi. Web-stranica, ističu voditelji projekta, posebno je dobar alat za učenje u doba pandemije korone, te pruža brojne informacije za nadopunjavanje gradiva, kako u školama, tako i u obitelji. Sav materijal je besplatan za preuzimanje.
Za ovaj program Grad Rijeka je primila nekoliko priznanja, a Europska komisija ga je izdovjila kao primjer dobre prakse u analizi politika obrazovanja, usavršavanja i osposobljavanja u zemljama članicama EU, navodi se u priopćenju Grada Rijeke. Među priznanjima i nagradama izdvajaju se Priznanje Udruge gradova za inovacije i najbolju praksu u lokalnoj samoupravi; Povelja Središnjeg koordinacijskog odbora akcije Gradovi i općine - prijatelji djece te Nagrada "Gradovi za jednakost"„ za osobito istaknutu praksu u području jednakosti koju dodjeljuju Hrvatski pravni centar i Udruga gradova u RH.