Nevjerojatna situacija: Prekinut susret Benfice u Lisabonu jer je protivnik ostao na šest igrača!

Belenenses je u susret krenuo sa samo devetoricom igrača (!) od čega su čak dvojica bila golmani. Ostali su na šest igrača i pitanje je kako je portugalski savez uopće dozvolio da se odigra ovako bizarna utakmica

Susret 12. kola portugalskog nogometnog prvenstva između dva lisabonska kluba Belenensesa i Benfice pretvorio se u farsu te je prekinut u 49. minuti pri vodstvu Benfice od 7-0.

Domaći sastav ostao je sa samo šest igrača na terenu pa je prema nogometnom pravilniku bio u nemogućnosti nastaviti dvoboj.

Zbog velikog broja igrača zaraženih koronavirusom, Belenenses je na početku dvoboja imao samo devetoricu na terenu, među kojima je bio i rezervni golman Joao Monteiro (20) koji je navukao dres pa zaigrao, što je mnogo jača Benfica neumoljivo kaznila sa sedam pogodaka. Na fotografiji uoči utakmice zaista poziraju samo devetorica i ovo će biti jedna od onih koja će ući u nogometne anale.

Početkom nastavka broj igrača domaćeg sastava spustio se ispod minimalnih sedam potrebnih za nastavak igranja, pa je utakmica prekinuta. Samo 15 sekundi po ulasku u drugo poluvrijeme, Belenensesu se ozlijedio igrač i utakmica je stala.

Dakle, Benfica je slavila 7-0 i to je službeni rezultat koji je ujedno i konačan pa je ne samo stigla do nova tri boda i preuzela vrh ljestvice ispred Porta, već je i dobrano popravila gol razliku, koja je uoči ove utakmice bila otprilike podjednaka s najvećim rivalom.

Pa se postavlja pitanje kako su čelni ljudi portugalskog nogometnog saveza uopće mogli dozvoliti da se ovakva bizarna utakmica odigra iako iz Belenesesa nisu tražili odgodu i može li ona uopće biti službeno priznata? Prvi gol pao je već u 27. sekundi, a do poluvremena ih je Benfica u mrežu pospremila sedam...

Nevjerojatna i nesvakidašnja situacija zasigurno će dobiti nastavak.

Inače, u ranije odigranoj utakmici hrvatski napadač Petar Musa bio je strijelac za Boavistu koja je izgubila 1-2 (0-1) na gostovanju kod Arouce. Musa je u 54. minuti svojim četvrtim ovosezonskim pogotkom poravnao na 1-1, no Antony je u prvoj minuti sudačke nadoknade ipak osigurao pobjedu domaćem sastavu.

Arouca je tako preskočila Boavistu na ljestvici, sada je deveta sa 13 bodova, dok je Boavista 11. sa 11.