To je to što me zanima!

Beethovenovu V. simfoniju su slušali na parkingu zračne luke

Ljubitelji klasične glazbe prošli su se tjedan automobilima odvezli do parkirališta zračne luke blizu Montreala da bi ondje slušali razne skladbe u izvedbi Montrealskoga simfonijskog orkestra
Vidi originalni članak

I u uobičajenim okolnostima provodim puno vremena na koncertima ili u zračnim lukama. Dakle, sada sam to nekako iskombinirao i mogu reći da je posebno, kazao je dirigent Jacques Lacombe AFP-u u intervjuu u srijedu navečer, neposredno prije 'drive-in' produkcije na parkiralištu montrealske zračne luke. 

POGLEDAJTE VIDEO:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

Članovi Montrealskoga simfonijskog orkestra (MSO) navikli su na koncerte na otvorenom tijekom ljeta, a obično ih održavaju u gradskim parkovima, ispred domova umirovljenika, čak i na gradskom olimpijskom stadionu.

No prvi su put svirali nadomak pisti zračne luke u Montrealu, a publika je sjedila u svojim automobilima.

- Ovo je prvi ovakav koncert u mojoj karijeri - rekao je dirigent Lacombe, koji ravna simfonijskim orkestrom Mulhouse iz istočne Francuske, no redovito surađuje s MSO-om.

DVA TUMORA I ZARAŽENA LIMFA Tea, hrabra lavica iz Osijeka: Pobijedila sam, moj rak je crk'o

Članovi MSO-a zbog pandemije koronavirusa nisu javno nastupili još ožujka. Za svoj željno iščekivani debi u eri covida-19, odabrali su 'drive-in show' - po riječima organizatora prvi takav u Kanadi.

U publici 520 automobila

U publici je bilo više od 520 automobila s uključenim farovima, pomno raspoređenih na golemom parkiralištu blizu međunarodne zračne luke 'Trudeau', zapadno od Montreala. Na pozornicu je izašlo pedesetak glazbenika, razmještenih tako da je među njima bio predviđeni razmak. Koncert je emitiran i u radio programu, pa su ga neki slušali sa zatvorenim prozorima, a zahvaljujući dvama golemim ekranima svi su dobro vidjeli glazbenike na pozornici.

PROMJENE NA TIJELU Od ljetnog penisa do natečenih gležnjeva: Što nam vrućina radi

Umjesto pljeska, publika je na kraju koncerta trubila i palila i gasila farove automobila. Cijena ulaznica kretala se u rasponu od 100 do 500 američkih dolara po automobilu.

Dirigent Lacombe je objasnio da je za program odabrao Beethovenu Petu simfoniju jer je smatra metaforičnom u doba covida-19, posebno u Montrealu, kanadskome gradu najteže pogođenom infekcijom.

RECEPT ZA PSE I MAČKE Slatko osvježenje: Napravite svojim ljubimcima njihov sladoled u kojem će uživati

- Ta simfonija odražava čovjekovu borbu protiv sudbine, započinje nemirno i prijeteće, a završava svojevrsnim oslobađanjem, slavljem i pobjedom. Nadam se da je naša poruka večeras bila poruka nade i da ćemo se svi uspjeti vratiti u neku vrstu normalnog načina života - objasnio je.

Idi na 24sata

Komentari 0

Komentiraj...
Vidi sve komentare