To je to što me zanima!

Možemo li postati ovisni o labelu i šteti li aceton noktima?

Regeneratori za kosu poznatih kozmetičkih brandova imaju vrlo sličan sastav kao i oni upola jeftiniji, a prečesto nanošenje labela usnama čini više štete nego koristi
Vidi originalni članak

Ruževi za povećanje usana

Sredstva namijenjena povećanju usana djeluju, tvrde znanstvenici, ali na način da ih iritiraju i potiču na oticanje. Peckanje koje se javlja nakon nanošenja, reakcija je kože usana na kemikalije menthoxypropanediola, ali taj je učinak samo privremen. Stručnjaci naglašavaju da preparate za  punoću usana treba što rjeđe koristiti jer ih mogu oštetiti.

Labelo - štetno ili korisno?

O labelima i melemima za njegu usana može se postati ovisan, tvrde znanstvenici. Koža je kompliciran organ s više slojeva, a njezin gornji sloj epidermis se uglavnom sastoji od mrtvih stanica koje dubljim slojevima signaliziraju da stvore nove stanice. Redovito korištenje sredstava za njegu sprečava isparavanje vlage iz unutarnjih slojeva kože. Budući da se gornji sloj ne suši onoliko koliko bi trebao, bazalni sloj usporava proizvodnju novih stanica. 

Tako će usne biti stalno suhe čim prestane djelovanje melema, jer neće doći do potrebne izmjene stanica. Stručnjaci su jednoglasni - što više tretirate svoje usne proizvodima za hidratizaciju, to će one biti ovisnije o njima.

Aceton uzrokuje žutilo na noktima

Neke tamnije nijanse laka za nokte mogu ostaviti mrlje na površinskom sloju uslijed kemijske reakcije. Nakon skidanja laka s acetonom, formaldehid u njemu reagira sa sastojcima laka koji ga stvrdnjavaju, zbog čega nokti postaju krhki i žuti. Te promjene je teško predvidjeti jer uglavnom samo jarke i tamnije boje lakova izazivaju tu reakciju, a katkad se pojave tek nakon nekoliko tjedana. Kozmetičari savjetuju da se na nokat najprije nanosi baza prozirnog laka, a ukoliko se pojave žuta područja nikako ih se ne smije posvjetljivati s acetonom jer će nokti biti još slabiji. Umjesto toga, nokte treba namakati 15 minuta u soku od limuna i vode.

Je li skupi regenerator uvijek bolji?

Jeftiniji regeneratori, balzami i maske za kosu obično ne sadrže silikon, sastojak koji najdjelotvornije čini kosu glatkom. No oni srednjeg cjenovnog razreda po svome su sastavu vrlo slični skupim proizvodima. Stručnjaci savjetuju izbjegavanje najjeftinijih preparata, no i onih najskupljih jer se plaćanjem skupe cijene prvenstveno plaća marka, a ne kvaliteta.

Idi na 24sata

Komentari 0

Komentiraj...
Vidi sve komentare