To je to što me zanima!

Ljeto na našim plažama: Split 'okupirale' ljepotice u toplesu

Pogledajte kako se ljudi zabavljaju na plažama u Splitu, Zadru i Puli u fotogaleriji. Splitskim Bačvicama dominirali su sićušni bikiniji i toples te momci u alfa pozama
Vidi originalni članak

Donosimo vam dašak atmosfere s jadranskih plaža na kojima je sezona u punom jeku. Djevojke kao da se natječu koja će privući najviše pažnje svojim bikinijima, a neki muškarci na plaži su odlučili i vježbati.

Pogledajte galeriju:

Split

Bačvice su su opet bile prepune kupača.

Pula

I u Puli se bijeg od vrućine tražio na plaži.

Zadar

Plaža u Zadru vrvjela je šarolikim dezenima kupaćih kostima. 

VIDI OVO: 7 najvećih pogrešaka koje radite pri ispričavanju.

Idi na 24sata

Komentari 275

  • Noordung 02.08.2018.

    10. Praksa je pokazala da su organi reda i paranoični slučajni prolaznici, često skloni "iz sigurnosnih razloga" zagorčavati život onima koji imaju malo veće (dSLR) aparate, dok istovremeno na one koji imaju male aparate ne obraćaju pažnju, ignorirajući činjenicu da i mali aparati, i veliki aparati (pa i mobiteli s kamerom) rade slike i snimaju video. 11. Što se pak autorskih prava fotografija tiče, vlasnik autorskih prava je ili fotograf koji je snimio sliku (bez obzira svojim ili tuđim aparatom), ili agencija za koju fotograf radi (ako je u svojstvu zaposlenika te agencije i tako naznačeno u ugovoru). Ograničavanje fotografiranja (npr. na koncertima) pozivanjem na "autorska prava" je glupost.

  • Noordung 02.08.2018.

    9. Što se pak tiče susreta sa organima reda treba upamtiti slijedeće: a) jedino policija ima pravo legitimiranja (traženja osobne iskaznice) b) zaštitari, čuvari i slični vas smiju jedino zadržati do dolaska policije i ništa drugo! c) zaštitari/čuvari imaju ovlasti samo na području objekta ili terena koji čuvaju d) zaštitari nemaju pravo oduzimati pedmete niti vas pretresati e) policija ima pravo oduzimanja predmeta i pretresa/gledanja fotki samo ako ima sudski nalog ili osnovanu sumnju da se čini kazneno dijelo. f) niti policija niti zaštitari nemaju ovlasti tražiti da brišete slike/uništite film g) bez obzira koliko se dotični služili metodama zastrašivanja (vikanje i prijetnje), to ne umanjuje vaša zakonska prava niti povećava njihove ovlasti. (vidi a, b, c, d, e, f) h) sa službenim osobama treba biti maksimalno ljubazan (jer se u suprotnom se dotični mogu izvlačiti na "nasilničko ponašanje", "napad na službenu osobu" i slično...)

  • Noordung 02.08.2018.

    5. Dozvola osobe na slici (tzv. model release) potreban je samo u slučajevima da se snima za komercijalnu upotrebu tj. u svrhu reklamiranja ili u svrhu prodaje fotografija (npr. Istockphoto, shutterstock i slični sajtovi). Za sve ostalo model release nije potreban (osobna upotreba, izložbe, novinsko izvještavanje, modni editorijali isl.) 6. Privatnosti na javnom prostoru nema. Postoje neke iznimne situacije u kojima se smatra da osoba ima pravo da određenu dozu privatnosti, no to su uglavnom samo situacije tipa obavljanja nužde, dojenja djece isl. 7. Plaže su javna površina i na njima je fotografiranje dozvoljeno, ako ne postoji znak zabrane. Iznimka su nudističke plaže na kojima je redovito fotografiranje i bilo kakvo drugo snimanje zabranjeno, no tu redovito postoje vidljivo istaknuti znakovi zabrane, a takve plaže su često i ograđene. 8. Što se tiče "Preporuka dječje pravobraniteljice", to su samo preporuke, a ne zakoni (drugim riječima može ih se slobodno ignorirati). Osim toga njih je sastavljala osoba koja nema blage veze o medijskom izvještavanju, već se radi o "dušebrižničkim" pokušajima otežavanja rada fotografima i rikazivanja istih u lošem svijetlu iz čistog razloga što u svemu vide nekakvu opasnosrt za djecu a sebe doživljavaju kao viteza u sjajnom okopu koji spašava djecu od zla.

Komentiraj...
Vidi sve komentare