To je to što me zanima!

Tri četvrtine roditelja bebi daju previše visokokalorične hrane

Dječje formule, mlijeko u prahu te kašice u staklenkama sadrže znatno više kalorija nego majčino mlijeko, a proizvođači često savjetuju veće količine nego su potrebne
Vidi originalni članak

Djeca mlađa od šest mjeseci ne trebaju više od 600 kalorija na dan, no čak 75 posto roditelja svojoj djeci daje u prosjeku 100 kalorija više, pokazala je studija britanskog Ministarstva zdravstva na više od 3683 beba u dobi od četiri do 18 mjeseci.

Nakon prvih šest mjeseci do dobi od godine dana djeca ne trebaju više od 750 kalorija na dan, piše Daily Mail. Problem se javlja jer dječja potreba za hranom varira ovisno o dobi, aktivnosti i razvoju, upozoravaju stručnjaci. Mliječne formule i kašice u staklenkama sadrže znatno više kalorija nego majčino mlijeko, a nakon kratkog vremena navikavanja djeca se prilagode većim količinama hrane te i zahtijevaju više nego što im je potrebno.

- Djeca koja doje prestaju sisati nakon što su sita, dok majke koje daju djeci mlijeko u bočici očekuju da dijete popije sve i da je tek tada sito, što nije točno - kaže Tam Fry iz Foruma za dječji razvoj.

Ističe kako brojni proizvođači dječje hrane na deklaracijama preporučuju veće količine obroka nego što je to djeci zaista potrebno. Zbog toga je važno osluškivati individualne potrebe djece i završiti obrok čim je ono sito i odbija jesti, a ne tek nakon što završi bočicu.

Idi na 24sata

Komentari 5

  • pobjednica 15.03.2013.

    Nema do cicomila!!!

  • fanny5 15.03.2013.

    Najbolje je majčino mlijeko u dojenačkoj dobi! Kasnije kad dijete prohoda troši više kalorija i zna kad je gladno! Mame imaju sindrom hranjenja, čim dođem doma odmah pitam svoju djecu da li su jela, a već su odrasli ljudi!:)))

  • Stella81 15.03.2013.

    Vecina roditelja i sami previse jedu,kako da onda ocekuju drugo od svoje djece?

Komentiraj...
Vidi sve komentare