To je to što me zanima!

Inspekcija im blokirala rad! Što će biti s osječkim 'lutalicama'?

Mole se građani da pomognu da se spasi sklonište Udruge Pobjede, koje je ponos grada Osijeka, ali i ostala skloništa za životinje u Hrvatskoj kojima prijeti zatvaranje
Vidi originalni članak

Nakon izdavanja rješenja zagrebačkom skloništu u Dumovcu, veterinarska inspekcija izdala je  zapisnik i osječkom skloništu Udruge Pobjede te time blokirala rad  skloništa.

 Prema zapisniku, sklonište mora zaustaviti udomljavanje svih novoprimljenih životinja, odnosno svih onih koje nisu prošle karantenu od šest mjeseci ili testiranje visine titra protutijela za bjesnoću s negativnim rezultatom.

Novi pravilnik

Prema tvrdnjama Udruge Prijatelji životinja namjera veterinarske inspekcije da se to propiše novim Pravilnikom o uvjetima kojima moraju udovoljavati skloništa ili na neki drugi način može uzrokovati zatvaranje skloništa, poništenje dobrobiti stvorenih teškom mukom volontera i građana te povećati broj napuštenih životinja, što ujedno nimalo ne pomaže suzbijanju bjesnoće. 

Mole se građani da pomognu da se spasi sklonište Udruge Pobjede, koje je ponos grada Osijeka, kao i ostala skloništa u Hrvatskoj kojima prijeti zatvaranje. Kako bi prevladao zdrav razum, apelira se na građane da zahtijevaju od nadležnog ministarstva i ministra te Hrvatske vlade da preispitaju rad veterinarske inspekcije i da ne ugrožavaju ionako neizgrađen sustav zbrinjavanja životinja.

Hrvatski apsurdi

Članovi Udruge Pobjede i njihovi štićenici u nezavidnom su položaju kao i građani Osijeka koji ih svim srcem podržavaju te trebaju pomoć dok ne bude prekasno. I drugim skloništima u Hrvatskoj prijeti isti crni scenarij koji se već počeo realizirati. 

Apsurd je da građani mogu naći psa ili mačku na cesti i izravno ih udomiti te cijepiti i čipirati kod veterinara, ali pas koji završi u skloništu trebao bi, prema nalogu veterinarske inspekcije, prolaziti dugotrajnu proceduru boravka u skloništu i udomljavanja, dok ista procedura nije propisana niti za mačke. 

Manipuliranjem opasnošću od bjesnoće veterinarska inspekcija može uništiti sustav zbrinjavanja pasa i kontrolu nad suzbijanjem bjesnoće, navode Prijatelji životinja.

 
Idi na 24sata

Komentari 3

  • tweety! 25.11.2012.

    Svatko tko sam udomi životinju s ulice za nju je odgovoran bila ona zdrava, bolesna ili bijesna, ali udruge koje se bave napuštenim životinjama bi trebale biti itekako svjesne da su pri udomljavanju isključivo odgovorne kakvu će životinju dobiti udomitelj. U potpunosti podržavam novi zakon, a ne da se desi kao u nedavnom slučaju da ljudi udome životinje i onda se ustanovi da su bijesne i bolesne i onda se udruge izgovaraju da su to izdvojeni slučajevi i slično.

  • timica2 21.11.2012.

    Gospodo nadležni,imajte srca i pomozite jadnim životinjama.Znam da azil je isto za njih patnja,ali šutanje na ulici je ipak gora patnja.! Ne mogu vjerovati što sam pročitala.! Zar se treba vratiti na nivo prvobitne zajednice.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Calimero_2 21.11.2012.

    ovo više nama veze s mozgom u lijepoj nam našoj. Što je država učinila za zaštitu tih i drugih životinja? Ne mogu se samo donositi zakoni i odredbe, a da se prije toga ne uključi mozak.

Komentiraj...
Vidi sve komentare