To je to što me zanima!

Čačić: Što god da se dogodi, Milanović i ja smo nezamjenjivi

Prvi potpredsjednik Vlade održao je konferenciju za medije povodom privatizacije i restukturiranja brodogradilišta. Odgovarao je samo na pitanja o brodogradnji
Vidi originalni članak

- Ova tema je prevažna za hrvatske građane da bi pričali o ičem drugom - objasnio je Radimir Čačić svakom novinaru koji je na konferenciji za novinare o restrukturiranju brodogradilišta postavio pitanje mimo brodogradnje.

- O svemu drugom moći ćemo razgovarati sutra, prekosutra ili bilo kad u iduće 3,5 godine - dodao je samouvjereno te nastavio u istom tonu:

- Otkrit ću vam jednu eksluzivu. Okosnica ove Vlade su SDP i HNS. Predsjednik SDP-a je Zoran Milanović, a HNS-a Radimir Čačić. Što god da se dogodi njih dvoje sigurno ostaju u Vladi - osvrnuo se na nagađanja da ostavku već ima spremnu.

Čačić je rekao da su na sjednici Vlade prihvatili ponudu tvrtke Kermas energija Danka Končara za Brodotrogir čime je Vlada zaokružila proces privatizacije brodogradnje.  Napomenuo je da je najbolja šansa za brodogradilišta bila je 2006., 2007., i 2008 godina te da ona nije iskorištena. Rekao je da su se trebale donijeti ključne odluke i da su se donijele tada ušteda bi bila milijardu kuna. 

'Brodogradilišta su u lošem stanju zbog lošeg menadžmenta'

Rekao je da su brodogradilišta u stanju kakvom jesu zahvaljujući lošem menadžmentu. Najbolji primjer za to je brodogradilište Uljanik koje je primalo najmanje poticaja, a poslovali su u najlošijim uvjetima. 

Na sjednici Vlade danas su dali i  glas za privatizaciju Brodosplita. Potpredsjednik Vlade rekao je da imaju zeleno svjetlo iz Europske unije. 

'Sve kosture iz ormara smo izvadili i evidentirali'

Spomenuo je da je kad su završeni pregovori u lipnju prošle godine projekt privatizacije stao jer su u Vladi mislili da su sve obavili i da se ništa nakon 30. lipnja nije dogodilo te da je tek nova Vlada poduzela ključne odluke. Sve kosture iz ormara su izvadili i evidentirali, objasnio je Čačić.

Rekao je da se pri planu privatizacije brodogradilišta vodila briga o ljudima i prema nekom planu do 2017. godine 25 posto radnika je višak, s tim da u taj broj ulazi 450 radnika iz Kraljevice koji su već na burzi.

Od 1992. do 2012. brodogradilišta su dobila 28 milijardi kuna

Rekao je i da je od 1992. do 2012. godine u brodogradilišta utrošeno 28 milijardi kuna.

- Svi građani su bespotrebno davali te potpore zbog loše uprave, rekao je i dodao da su predviđanja Vlade za ubuduće da se moraju platiti dugovi od 2,5 milijardi kuna od 2012. do 2017., a daljnji rizik poslovanja odlazi na nove vlasnike. 

Idi na 24sata

Komentari 168

  • nivesnina 22.07.2012.

    nitko nije nezamjenjiv,pa ni vi!!!!!!!!!!!!!!!!

  • bboing 20.07.2012.

    jednostavno ne znam koji mi je odvratniji od njih dva

  • templar73 20.07.2012.

    ZA SVE ONE koji neznaju, prvu godinu se povlače uvijek najteži potezi, oni koji se nemogu odgađati, glasali smo za promjene i rezove, pa tko će vračati sve te silne kredite koje je HDZ napumpao, industrija nemože jer su ju uništili uvozni lobiji! Mi nemožemo je živimo od minimalca,koji je isplačivan na rate ili preko bonova ako je isplačen, a ovih pola milijuna na burzi također nemože , a ovi sad još žele k15 i božičnice koju ja nikad nisam vidio, neka vas bude sram, sve više ljudi nema za jesti a vi !!?

Komentiraj...
Vidi sve komentare