To je to što me zanima!

'Iranski tanker istovario teret na sredozemnoj obali...'

Tanker Adrian Darya 1, koji je prošli tjedan prekinuo komunikaciju kod obale Sirije, fotografirao je satelit kod sirijske luke Tartus. Tanker je zadržan u Gibraltaru zbog navodnog kršenja sankcija Siriji
Vidi originalni članak

Iranski tanker koji je u središtu spora između Teherana i zapadnih sila isporučio je svoj teret nakon što je pristao na sredozemnu obalu, navela je u nedjelju riječi glasnogovornika ministarstva vanjskih poslova iranska državna novinska agencija IRNA.

"Naftni tanker Adrian Darya je konačno pristao na sredozemnu obalu...i istovario svoj teret", navodi IRNA glasnogovornika Abbasa Mousavija.

Tanker Adrian Darya 1, koji je prošli tjedan prekinuo komunikaciju kod obale Sirije, fotografirao je satelit kod sirijske luke Tartus. Tanker je zadržan u Gibraltaru zbog navodnog kršenja sankcija Siriji.

Iran je objavio krajem kolovoza da je prodao naftu na tankeru Adrian Darya 1 i da će kupac odlučiti odredište tereta.

Brod koji je prije nosio ime Grace 1 zaustavila je britanska mornarica kod Gibraltara 4. srpnja pod sumnjom da vozi naftu u Siriju kršeći sankcije Europske unije.

Dva tjedna kasnije Iran je u odmazdu zaplijenio britanski tanker u Hormuškom tjesnacu.

Gibraltar je oslobodio iranski tanker 15. kolovoza nakon što je primio jamstva Teherana da brod neće istovariti 2,1 milijuna barela nafte u Siriju.

 

Idi na 24sata

Komentari 3

  • Prva Proleterska 09.09.2019.

    Mislim , da je u međuvrijemenu došlo i do "zamjene" vlasnika broda skupa sa teretom . Pun brod je "prodat " Siriji i tako Iranu ne mogu ništa . Prodaja brodova u vožnji je u pomorstvu normalna stvar . Zato je i promjenjeno ime . Kad bude isplovio i opet napunio spremišta , dobiti će opet novo ime !

  • Eva Maras 09.09.2019.

    Brod koji je prije nosio ime Grace 1 zaustavila je britanska mornarica kod Gibraltara 4. srpnja pod sumnjom da vozi naftu u Siriju kršeći sankcije Europske unije. Kakve veze ima ova zabrana sa Iranom? Iran nje član EU i može trgovati ili poklanjati sa svoju robu i naftu kome želi. Po kojem međunarodnom pravu kolonizatorske države izazivaju građanske ratove širom svijeta, a ako ne uspiju tada direktno napadaju suverene države ubijaju njihove predsjednike i otimaju njihova prirodna bogatstva. Kada cijeli scenarij ne uspije, tada se uvode ekonomske sankcije sa ciljem da narod na rubu siromaštva izazvanog sankcijama započne građaski rat uništi svoju državu i preda se u ruke onima koji su to sve izazvali.

Komentiraj...
Vidi sve komentare