Milan Bandić istrčao 5000 metara za 27.38 minuta

U kategoriji od 55 do 60 godina uz Milana Bandića su se natjecala tri trkača. Gradonačelnik je četvrtoplasiranog pobijedio za jednu sekundu

Treće mjesto u svojoj kategoriji u utrci na 5000 metara zauzeo je u nedjelju na Otvorenom atletskom prvenstvu Hrvatske za veterane zagrebački gradonačelnik Milan Bandić. U utrci je sudjelovalo 17 trkača. U kategoriji od 55 do 60 godina, uz Bandića su se natjecala tri trkača. Atletičar Miroslav Miklučić stazu je pretrčao za 17, a drugoplasirani Darko Krog za 18 minuta. Gradonačelnik je broncu izborio prolaznim vremenom od 27.38 minuta. Četvrtoplasiranog je u finišu pobijedio za samo jednu sekundu. Na proglašenju pobjednika i dodjeli medalja Bandić nije ostao.