To je to što me zanima!

Ministar Slavko Linić ne želi reći koliko je naplatio dugova

Vrlo je visok postotak naplate. Negdje smo i pogriješili, poput tekstilne tvrtke 1. maj Laslovo. Oni i nakon predstečajne ne plaćaju svoje obveze, rekao je Slavko Linić
Vidi originalni članak

U žestokoj raspravi o predstečajnim nagodbama uporno se skriva i ne daje jedan podatak: nakon što je država otpisala gotovo 900 milijuna kuna, koliko je ostalo za naplatu? I koliko je država dosad naplatila? Podmiruju li oni kojima je dio dugova otpisan sada normalno svoje obveze? 

Odgovori na ova pitanja dali bi i odgovor: jesu li predstečajne nagodbe zaista postavile tvrtke na zdrave noge ili su samo pomogle vlasnicima da otpišu dio dugova prije nego odu u stečaj. 

Još 11. veljače, Ministarstvu financija i Poreznoj upravi poslali smo upite. Osim odgovora da je on zaprimljen i da će odgovoriti što prije, do danas nismo dobili podatke. Pokušali smo i izravno od ministra financija Slavka Linića dobiti odgovore, ali konkretnih podataka nema. 

- Vrlo je visok postotak naplate. Negdje smo i pogriješili, poput tekstilne tvrtke 1. maj Laslovo. Oni i nakon predstečajne ne plaćaju svoje obveze. Morat će zato u stečaj - rekao je Linić na pitanje 24sata.

Predstečajne nagodbe omogućuju otpis velikog dijela dugova dobavljačima, državi i bankama. Ali uz obećanje da će se ostatak duga platiti. Kako su počele prije godinu dana, a prosječni početak naplate ostatka dugova je 4,5 mjeseci, već bi trebali biti poznati prvi podaci. 

Prava slika će se vidjeti za godinu dana. Ako se većina duga i nakon otpisa ne plati, past će u vodu sve teze o očuvanju 20.000 radnih mjesta i tvrtki. 

Idi na 24sata

Komentari 87

  • prestige1 02.03.2014.

    ova predstečajna nagodba je največi kriminal na svijetu!

  • radilova kosa 01.03.2014.

    Ministar nešto ne želi reći. Ok, na to smo navikli. A aonda neka šuti, nek prestane lagati ovaj napaćeni narod. Neka uživa sa Pavićem i Radakovićem, Šegonom i da dalje ne nabrajam.

  • emma123 01.03.2014.

    Kod Linića mogu pohvaliti jedino fiskalizaciju, ali i to gubi na značaju zbog previše pogodovanja pri kontroli iste

Komentiraj...
Vidi sve komentare