To je to što me zanima!

Radnici Tvornice ulja iz Čepina dogovorili isplatu dviju plaća

Radnici kažu kako je stanje u Tvornici ulja Čepin teško, kako ne dobivaju redovito plaće. Tvornici je blokiran račun i traže privremeno jamstvo da se ukine blokada
Vidi originalni članak

Ministar poljoprivrede Petar Čobanković, predsjednik Sabora Vladimir Šeks i predsjednik Hrvatskog fonda za privatizaciju Vedran Duvnjak razgovarali su s dvjestotinjak radnika Tvornice ulja Čepin koji su stigli u Zagreb na prosvjed. Dogovorili su da će im Vlada osigurati isplatu dviju plaća i nastavak rada tvornice. No, dogovor oko glavnog zahtjeva prosvjednika - da država otkloni prepreke za privatizaciju tvornice, nisu postigli. Pregovore će nastaviti u četvrtak u 10 sati u Ministarstvu poljoprivrede i šumarstva. Radnici najavljuju kako će, ako ne postignu dogovor, u petak ponovno doći u Zagreb na prosvjed.

Čobanković je radnicima obećao da će prvu plaću dobiti do 10. prosinca, a drugu do 22. prosinca. Također im je obećao da se tvornici neće isključiti struja i plin zbog dugovanja, tako da mogu i dalje raditi. Na sastanku u ministarstvu bit će predstavnici svih zainteresiranih strana, uključujući IPK Osijek i IPK Tvornicu stočne hrane, kako bi se pokušala otkloniti glavna smetnja u privatizaciji tvrtke - ovrha nad udjelima Tvornice ulja Čepin.

Sindikat poljoprivrede traži da Vlada donese odluku o dokapitalizaciji IPK Osijek, kako bi se platile obveze IPK Osijeka i povukla ovrha i zalog nad udjelima Tvornice ulja Čepin. Traže i od Vlade da da privremeno jamstvo Zagrebačkoj i Partner banci od 52 milijuna kuna na šest mjeseci kako bi se povukla blokada računa tvrtke i provela privatizacija.

Blokada računa Tvornice ulja traje već 70 dana. Uz blokadu računa, u postupku je ovrha nad udjelima, nemaju  sirovina za proizvodnju, upitna im je isplata plaća, a prijeti i isključivanje struje, plina i telefona. Tvornica ulja Čepin je u 82-postotnom vlasništvu IPK Osijek, koji je pak u 92-postotnom vlasništvu države.

Sindikalna povjerenica tvrtke Helena Žeravica je za HRT rekla kako radnici neće dopustiti da uljara završi u stečaju. Kaže i da bi bila ludost ugasiti tvornicu u koju je država uložila 320 mil. kn. 

Idi na 24sata

Komentari 19

  • rimad63 02.12.2010.

    pipunić prvo kupi ipeka a dugove prebace na uljaru sada pipunić kupi kandit i tvornicu stočne hrane i usput kupi i dugove jadne uljare prema tvornici stočne hrane i tako jednim udarcem želi kupiti i ipk a i tvornisu stočne hrane a usput i uljaru to može samo u hrvatskoj lopovskoj državi gdje su svi komunistički direktori prodali ipk bez dugova pipuniču a dugove svalili na jadnu uljaru.TKO JE NAGAZIO ULJARU SADA ZNA SE PIPUNIĆ I NJEGOVA TVORNICA STOČNE HRANE

  • andraš 02.12.2010.

    Nije krivica na nikome osim na vodstvu tvrtke. Nekada najuspješnija tvrtka u okolici danas ima 50 000 000 kuna duga. Što su radili menageri sve te godine? Znalo se da se iz uljare često izvoze kamioni sa uljem i odlaze u "nepoznatom smjeru". Treba se zapitati i zašto uljarin autobus prevozi radnike iz Osijeka ako su im plaćeni putni troškovi? Nažalost, predugo se žmirilo dok su oni na vrhu tvrtke krali a sada ispaštaju oni nevini, a to su radnici u pogonima.

  • shegyi2000 02.12.2010.

    a sto je po tom pitanju ucinilo vodstvo i politika u cepinu???? j... status grada kad ostasmo bez poslova

Komentiraj...
Vidi sve komentare