To je to što me zanima!

Sve zbog cigarete: Vlak jurio 282 km/h u Njemačkoj, on se držao za vanjski dio i preživio

Kad je shvatio da su se vrata zatvorila i da je vlak krenuo, skočio je na spojnicu između dva vagona i držao se za kabele dok je vlak ubrzavao do 282 km/h, navela je policija.
Vidi originalni članak

Muškarac se držao za vanjski dio vagona brzog vlaka u Njemačkoj koji je jurio brzinom do 282 km/h i prošao bez ozljeda, objavila je policija u petak. 

Muškarac, 40-godišnji mađarski državljanin, ušao je u četvrtak u Münchenu u vlak za sjeverni obalni grad Lübeck bez karte.

No policija tvrdi da to nije bio razlog riskantne vratolomije.

Kad se vlak zaustavio na stanici u Ingolstadtu, oko 70 kilometara sjeverno od Münchena, putnik je izašao iz vlaka kako bi zapalio cigaretu. 

Kad je shvatio da su se vrata zatvorila i da je vlak krenuo, skočio je na spojnicu između dva vagona i držao se za kabele dok je vlak ubrzavao do 282 km/h, navela je policija.

Promatrači s perona zvali su policiju oko 15 sati. Strojovođa je zaustavio vlak u gradiću Kindingu, tridesetak kilometara sjeverno od Ingolstadta, gdje je muškarac uhićen.

Muškarac je policiji rekao da je skočio na vlak jer mu je prtljaga još bila unutra.

Muškarac "iznenađujuće" nije ozlijeđen u incidentu opasnom po život, rekao je glasnogovornik federalne policije.

Sada je pod istragom zato što nije kupio kartu. Suočava se i s postupkom zbog "ometajućeg ponašanja", što se smatra samo prekršajem.

Idi na 24sata

Komentari 5

  • 18.01.2025.

    Hvala bogu i HZu kod nas se ovako nesto ne moze dogoditi. Da covjek nekim slucajem i ispadne iz "jureceg" vlaka pitanje je dali bi se i natukao a kamoli poginuo zahvaljujuci brzinama koje vlakovi razvijaju

Komentiraj...
Vidi sve komentare