A-League: Lovrek i Del Piero startali porazom u prvenstvo

FC Sydney u kojem igraju Kruno Lovrek i Alessandro Del Piero sezonu je otvorio porazom. Novozelandski Wellington bio je kod kuće bolji od Sydneya pobijedivši 2-0

U petak je započelo novo australsko nogometno prvenstvo gradskim derbijem dvaju Melbournea, a u subotu je, uz veliku pažnju tamošnjih, ali i svjetskih medija, u A-League debitirao i Alessandro Del Piero...

Sjajni 37-godišnji talijanski nogometaš je odigrao prvu utakmicu za svoju novu momčad, FC Sydney, koja je otputovala na Novi Zeland i odigrala ogled 1. kola protiv tamošnjeg Wellington Phoenixa. Domaćin je pobijedio 2-0, a Del Piero je odigrao svih 90 minuta.

Premda nije imao prije početka prvenstva niti jednu pripremnu utakmicu iza sebe (dvije najavljene su odgođene), Del Piero je ipak fizički izdržao svih 90 minuta, a 13.000 okupljenih gledatelja, iako mahom domaćih navijača, je nekoliko puta skandiralo Talijanu.

U momčadi FC Sydneyja je, bok uz bok Del Pieru, startao i iskusni hrvatski nogometaš Kruno Lovrek koji je kasnije, u 59. minuti, zamijenjen, ali na kraju niti Lovrek, niti Del Piero, nisu uspjeli nauditi Wellingtonu, momčadi koja je prošle sezone osvojila četvrto mjesto u ligi (FC Sydney je bio peti).

Pobjedu su domaćinu golovima osigurali Belgijanac Huysegems u 43. i Fenton u 75. minuti.