ABA liga: Zadar je slavio protiv Szolnokija, Splićani su izgubili

U 12. kolu regionalne ABA lige Zadar je kod kuće slavio protiv mađarskog Szolnoki Olaja 72-54, dok je Split izgubio na gostovanju kod Radničkog rezultatom 72-63...

Zadrani su utakmicu protiv slabašnih Mađara riješili nakon svega 20 minuta igre kada su napravili nedostižnu zalihu od 22 poena (48-26). U trećoj dionici su Zadrani još malo povećali prednost na 27 razlike, a potom su se u posljednjih 10 minuta u potpunosti opustili i dozvolili Szolnokiju da se spusti ispod 20 koševa zaostatka.

U konačnici je Zadar slavio 72-54, a najbolji je u domaćim redovima bio Amerikanac Romeo Travis s 18 poena i osam skokova. Kod gostiju je Kalve ubacio 13, a Šehović 12.

Split je kod Radničkog upisao sedmi poraz ove sezone rezultatom 72-63, a kobna je za Splićane bila treća dionica u kojoj su ubacili svega osam koševa, a primili 18 i prosuli minimalnu prednost s poluvremena (34-32).

U posljednjoj su dionici domaći košarkaši samo održavali prednost, te u konačnici stigli do sedme pobjede. Vedran Vukušić ubacio je 17, a Ivan Mimica 16 kod Splita, dok je White postigao 22 koša u pobjedničkoj momčadi.