ABA: Zadar propustio pobjedu na gostovanju kod Szolnokija

Košarkaši Zadra minimalno su izgubili na gostovanju kod Szolnoki Olaija u 9. kolu ABA lige. Mađarski klub slavio je 82-81, a Zadar je propustio napad za pobjedu...

Zadrani su nesretno izgubili na gostovanju kod Szolnokija u utakmici devetog kola ABA lige. Držali su se košarkaši Zadra u egalu s domaćinom praktički cijelu utakmicu, no na kraju su minimalno poraženi 82-81.

Szolnoki je bolje ušao u utakmicu i prvu četvrtinu dobio 23-17, no hrvatski je regionalni ligaš u drugoj dionici sabrao redove i okrenuo na vodstvo 43-37.

Domaćin se do kraja uspio vratiti u igru i povesti te je zadnjih nekoliko minuta proteklo u izmjenama u vodstvu jednih i drugih. Kada je Vojvoda zabio za 82-81 domaćina, Zadru je ostao napad za pobjedu, no Florence i Širko nisu uspjeli pogoditi i ostali su na omjeru 2-7 nakon devet kola.

Najbolji je u porazu bio James Florence s 21 poenom, Šango je zabio 15, a Sobin 14. Kod domaćina uvjerljivo je najbolji bio David Vojvoda s čak 36 koševa.