Aco debitirao u Jazinama, Split jači od Cedevite

Aco Petrović očekivano je pobjedom debitirao na klupi Zadra u Jazinama. Cedevita se porazom u Splitu uvelike udaljila od NLB lige

Od kada je sjeo na trenersku klupu Zadra Aleksandar Petrović upisao je četiri pobjede u četiri susreta, ali niti jednu na domaćem terenu u Jazinama. Tu 'nepravilnost' Aco je ispravio očekivanom pobjedom nad riječkim Kvarnerom NR. Gosti su dobro parirali vodećoj momčadi A1 lige, no u drugom poluvremenu Zadrani su ubacili u višu brzinu i predvođeni Englishom (16) slavili 87-68. Manje razloga za slavlje imali su košarkaši Cedevite, koji su se gostujućim porazom kod Splita uvelike udaljili od zacrtanoga cilja - plasmana u regionalnu košarkašku NLB ligu. Splićani su pobijedili 89-81, a najbolji igrač na terenu bio je Hrvoje Perić sa 20 poena i šest osvojenih lopti. Cedevitu je predvodio Mario Dundović s 23 poena i deset skokova. U trećem susretu večeri Borik je Svjetlosti iz Broda nanio šesti poraz. Zadarski sastav napravio je preokret u zadnje dvije minute utakmice i na koncu slavio 82-74. Roko Čiklić (25) i Ante Dević (25) bili su najefikasniji u gostujućim redovima, dok se kod domaćina istaknuo Ljubo Šamadan s 23 poena. Derbi sedmog kola igra se sutra u Trnskom između Zagreba i Cibone sa početkom u 16 sati i 45 minuta.