Aco nakon pobjede: Smeta me što nismo krvnički nastrojeni

Košarkaši Cedevite su u 11. kolu ABA lige u Zagrebu pobijedili Krku 97-78. Prva je to pobjeda Cedevite otkad je na klupi Božu Maljkovića zamijenio Aco Petrović

Aco Petrović protiv Krke je želio pobjedu bez puno trauma i dobio ju je. Cedevita je slavila 97-78, što joj je sedma pobjeda u 11 kola regionalne lige

Protiv ozljedama oslabljenih Slovenaca Cedevita nije imala težak posao. U prvom poluvremenu raspucao se Bracey Wright ubacivši 17 koševa, uz samo jedan promašaj, i to na potpuno otvorenoj trici. Završio je na 20 poena uz pet promašaja.

- Zasmetalo me što, kad smo namirisali krv, nismo bili krvnički nastrojeni, 'masakrirali' protivnika, dobili 30-35 razlike - rekao je Aco Petrović, posebno se dotaknuvši upravo Wrighta.

- Naljutio sam se na njega jer je 'pustio gas'. On mora biti 'killer', a ne zadovoljiti se onim što je napravio - kaže Aco.

Cedevita je imala 22 razlike, ali je dopustila Krki da se u posljednjoj četvrtini približi na -11. - Ne smijemo to dopuštati, u današnjoj košarci 20 razlike se može istopiti za par minuta - rekao je Vlado Ilievski, koji je postigao 12 koševa, baš kao i Gelabale i Babić, a Andrić je ubacio 16 uz šest skokova.

- Babić je putokaz - rekao je Petrović pa objasnio:

- On je već bio zabrinut jer dugo nije igrao, ali kad je ušao u igru, odreagirao je sjajno pa sam ga ostavio na parketu do kraja.

Cibona ispustila 18 razlike

Na nevjerojatan su način košarkaši Cibone izgubili na gostovanju kod Union Olimpije u 11. kolu regionalne ABA lige. U 27. minuti su imali plus 19, da bi na koncu izgubili s 87-82...

Odlično su zagrebački košarkaši, koje vodi privremeni trener Danijel Lutz, odradili prvo poluvrijeme. Riješili su ga u svoju korist s 50-38, a u sjajnom su ritmu nastavili i na početku drugog dijela. U spomenutoj 27. minuti su vodili sa 63-44 i činilo se da su na putu do sigurne pobjede.

No, nakon toga je uslijedio teško objašnjivi pad. Do kraja treće četvrtine su Ljubljančani napravili seriju 20-4 (?!) i u zadnju dionicu ušli sa samo tri koša minusa (64-67). Čak se i nakon toga Cibona malo trgnula i pobjegla na 74-66, ali do pobjede na koncu nije došla.

"Vukovima" je ovo osmi poraz zaredom u svim natjecanjima, a s omjerom 4-7 trenutno su na 12. mjestu među 14 momčadi ABA lige.

ABA liga, 11. kolo:

• Cedevita - Krka 97-78
  • Crvena zvezda - Široki 69-57
  • Union Olimpija - Cibona 87-82

Redoslijed: 1. Igokea 8-2 (-1), 2. Partizan 8-2 (-1), 3. Crvena zvezda 7-4, 4. Cedevita 7-4...9. Split 5-6...12. Cibona 4-7, 13. Zadar 3-8...