Afrički kup nacija: Prve pobjede za Angolu i Alžir

Domaćin Afričkog kupa nacija, reprezentacija Angole upisala je prvu pobjedu svladavši Malavi. Prvu su pobjedu upisali i Alžirci i to protiv Malija

Domaćini kontinentalnog prvenstva Afrike, nogometaši Angole, pobijedili su pred 48.000 gledatelja na stadionu Cidadela u Luandi Malavi 2-0 u srazu drugog kola A skupine Kupa nacija. Oba su gola zabili njihovi najbolji nogometaši Amad Flavio (48. minuta) i Goncalves Manucha (54.), nekoć igrač Manhester Uniteda. Flaviju je to bo treći, Manuchu drugi gol u drugom nastupu Angole na Kupu nacija. Otpor Malavija slomili su domaći unutar samo šest minuta igre u drugom poluvremenu.
Opet očajan turnir igra po potencijalu iznimno perspektivna reprezentacija Malija, koja u napadu ima Frederica Kanoutea (Sevilla), a u veznom redu tercet izvrsnih veznjaka u Mahamodouu Diarri (Real Madrid), Mohamedu Sissoku (Juventus) i Seydouu Keiti (Barcelona). Ovaj su put Malijci izgubili od Alžiraca 1-0. Gol odluke u 43. je minuti zabio Rafik Halliche.