Alonso najbrži po mraku, Ferrari veliki tragičar dana

Vozač Renaulta Fernando Alonso slavio je ispred Nice Rosberga i Lewisa Hamiltona u povijesnoj prvoj noćnoj utrci Formule 1 u Singapuru

Premijerna noćna utrka u povijesti Formule 1, Velika nagrada Singapura, u potpunosti je ispunila očekivanja. Pred spektakularnom noćnom kulisom u 15. utrci sezone iznenađujuće je po prvi puta ove godine slavio dvostruki svjetski prvak Fernando Alonso. Iza vozača Renaulta kroz cilj su prošli sjajni Nico Rosberg i Lewis Hamilton.
Iako je uoči utrke izgledao kao najbolja oklada, Ferrari je u Singapuru potpuno podbacio. Felipe Massa obranio je prvu startnu poziciju, ali pogreška u boksovima stajala ga je pobjede, a možda čak i naslova svjetskog prvaka.
Brazilac je u 17. krugu prerano krenuo prema izlasku iz boksa i za sobom povukao crijevo za dolijevanje goriva. Osim što je izgubio mnogo vremena, zbog te pogreške kažnjen je i dodatnim prolaskom kroz boks. U ukupnom poretku Hamilton sad ima sedam bodova prednosti.

POSPANI VOZAČI: BEZ SNA U SINGAPURU
Osim što su se mučili sa zahtjevnom singapurskom stazom, prepunom neravnina, vozači su se morali boriti i s nedostatkom sna. Zbog specifičnog noćnog termina utrka je startala u identičnom vremenu kao europske utrke, no tijela vozača već su se počela privikavati na novu vremensku zonu.