Anelka zabio za pobjedu, a Killeru samo sedam minuta

Igrači Chelseja povećali su prednost na ljestvici Premiershipa u odnosu na United. Nakon pobjede protiv Boltona 1-0, Chelsea ima četiri boda viška

Mnogo teže od očekivanog je Chelsea svladao Bolton, koji se bori za opstanak i dalje će nastaviti s pokušajem ispunjenja tog cilja. Trenutačno je Bolton na 15. mjestu, a od zone ispadanja ima pet bodova više. Trenutak odluke zbio se u 43. minuti kada je Didier Drogba sjajno ubacio u šesnaesterac, a sa samo nekoliko metara Nicolasu Anelki nije bilo teško glavom pogoditi gostujuću mrežu. Bio je to deveti pogodak u Premiershipu Anelke, a na kraju se pokazao odlučujućim za tri važna boda Ancelottijeve momčadi. Chelsea je kontrolirao utakmicu (63-37 posto posjed lopte), te je daleko više prijetio, makar je činjenica da se nisu previše iskazali u realizaciji. Uputili su ukupno 21 udarac prema suparničkim vratima, od kojih je osam išlo u okvir vratiju. Gosti nisu niti jednom pucali u okvir Čechovih vratiju, a oko vratnica je fijuknulo 12 lopti. Najozbiljnije dvije šanse je imao Matthew Taylor u prvom dijelu. Hrvatski nogometaš Ivan Klasnić je ušao za Bolton u igru u 83. minuti, te se do kraja nije previše istaknuo.
U srijedu se igraju preostale tri utakmice 34. kola, a sastaju se u londonskom derbiju Tottenham - Arsenal, te Wigan - Portsmouth i Aston Villa - Everton.