ANKETA Dvoboj Real Madrida i Liverpoola: Tko će osvojiti LP?

Može li Real Madrid na krilima Luke Modrića i Karima Benzeme po 14. put postati europski prvak kao apsolutni rekord ili će Liverpool po sedmi put vitrine ukrastiti 'klempavim' trofejem?

Pred nogometašima Liverpoola i Real Madrida utakmica je sezone - finale Lige prvaka. Pariški Stade de France u subotu će obasjati svjetla reflektora, a finale najelitnijeg europskog natjecanja kreće u večernjem terminu s početkom u 21 sat.

Momčad Jurgena Kloppa do finala je stigla pobjedama protiv Villarreala. Na Anfieldu je slavio s 2-0, a u uzvratu s 3-2. Real Madrid je pak u prvom polufinalnom susretu poražen od Manchester Cityja s 3-4, ali je u drugom susretu nakon produžetaka slavio s 3-1 i s ukupnim rezultatom 6-5 osigurao plasman u finale.

'Kraljevski klub' nikada nije prošao u finale kada je izgubio u prvom polufinalnom susretu, bilo vani ili kod kuće sve do sada.

Realovci imaju blagu psihološku prednost ako se uzme u obzir da su novu titulu La Lige osigurali četiri kola prije kraja, dok je s druge strane, momčad Jurgena Kloppa u posljednjem kolu Premier lige ostala bez naslova prvaka.

Prema kladionicama je Liverpool favorit s koeficijentom 2,10 dok je na Real Madrid 3,50.