Arrivederci Italija! Slovaci su otpremili prvake kući...

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Slovačka je sa 3-2 pobijedila Italiju u najljepšoj utakmici Svjetskog prvenstva! Slovaci su se tako plasirali u osminu finala, a Azzurri već idu kući...
Finalisti s prošlog Svjetskog prvenstva već su na putu kući! Nakon Francuske i aktualni svjetski prvaci mogu pakirati kofere. Italija nije mogla osvojiti bod protiv 'moćne' Slovačke! Azzurri su potpuno rasprodali ugled, a strah uoči SP-a očito je bio potpuno opravdan.
Stari, nemoćni, spori, dosadni... Epitete su igrači izbornika Lippija u potpunosti opravdali. Slovačka je pobijedila 3-2 i plasirala se u osminu finala u jednoj od najljepših utakmica prvenstva.
Već u 25. minuti zabio je Vittek koji je radio puno problema talijanskoj obrani. Do 73. minute je bilo tih 1-0, a onda 'ludnica'. Opet taj Vittek i činilo se kako je gotovo, no Talijani ko Talijani. Zabio je Di Natale u 81., a praktički u idućem napadu
Quagliarella. No pomoćni sudac je svirao zaleđe, sumnjivo.. Minutu prije kraja precizan je Kopunek, ali ni tu nije stalo jer je u drugoj minuti sudačke nadoknade put do mreže pronašao Quagliarella. I onda par sekundi prije kraja vrhunac. Nakon gužve se lopta odbila do samog Pepea koji je bio par metara od gola. Zažmirio je i opalio vrlo loše, lopta je otišla pokraj gola...

LIVE

Početni sastav Slovačke: Mucha, Pekarik, Skrtel, Zabavnik, Strba, Vittek, Stoch, Durica, Hamsik, Jendrisek, Kucka
Početni sastav Italije: Marchetti, Criscito, Chiellini, Cannavaro, De Rossi, Pepe, Gattuso, Iaquinta, Di Natale, Zambrotta, Montolivo

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu priliku je imala Slovačka. U šestoj minuti je Hamšik pucao malo pokraj gola sa ruba kaznenog prostora
25' Kucka je gurnuo loptu Vitteku koji iz prve s ruba kaznenog prostora sjajno matira nemoćnog Marchettija
Talijani su na rubu ispadanja i mogu biti zadovoljni što gube samo jedan razlike. Sa 30 metara je pucao Strba, a talijanski golman je jedva izbio loptu u korner. Konačno su nešto pokazali i Talijani, Iaquinta je pucao, a Škrtel blokirao u korner. U sudačkoj nadoknadi je sjajno opalio Kucka sa 25 metara, no otišlo je tik u stativu. Gotovo je prvo poluvrijeme, crno se piše Azzurrima, 1-0 za Slovake
Počelo je drugo poluvrijeme, a Lippi je odmah napravio dvije zamjene. Umjesto Gattusa i Criscita ušli su Maggio i Quagliarella. Prvi strijelac Serie A, Di Natale, imao je 'zicera', bio je sam pred Muchom no loše je pucao pokraj gola. Ušao je i Pirlo umjesto Montoliva. Nakon gužve se lopta odbila do Quagliarelle koji je već svladao slovačkog golmana, no na gol-crti se našao Škrtel! Na drugoj strani je Stoch mogao riješiti pitanje pobjednika! Išao je u polukontru, izvrtio braniča Italije i pucao par centimetara kraj gola
73' Vittek je opet šokirao Talijane! Nakon kratke akcije poslije kornera Vittek je malo iskosa prizemnim udarcem svladao Marchettija za 2-0!
Di Natale je zabio za 2-1, devet minuta do kraja! Nakon duplog pasa pucao je Quagliarella, brani Mucha no lopta se odbija do Di Natalea koji je pogodio prazan gol!
Slovačka se panično brani! Quagliarella je zabio, no pomoćni sudac je digao zastavicu, sumnjivo zaleđe
89' Kopunek je ušao prije minutu i odmah zabio! Utrčao je iz drugog plana, strahovitim sprintom došao je do lopte prije Marchettija i lagano ga prebacio!
90+ U drugoj minuti nadoknade Quagliarella je sa 25 metara zabio, Mucha je nepotrebno istrčao i lopta je u visokom luku otišla iznad njega. Kakav promašaj! U posljednjim sekundama je Pepe imao čistu priliku, ali je sa par metara fulao cijeli gol! Gotovo je, 3-2 za Slovačku!