Arsenal još jednom kiksao, Middlesbrough uzeo bod

U prvoj odigranoj utakmici 17. kola engleskog Premiershipa, nogometaši Middlesbrougha i Arsenala remizirali su na Riverside stadionu 1-1...

Nogometaši Arsenala tako su prosuli nova dva boda koja su ih još više udaljila iz utrke za naslov prvaka. Topnici su poveli već u 17. minuti utakmice preko Emmanuela Adebayora, koji je iskoristio precizno ubacivanje Cesca Fabregasa iz kornera s desne strane i glavom s ruba peterca matirao nemoćnog Rossa Turnbulla. Međutim Arsenalovo vodstvo trajalo je tek 12 minuta, kada je za Middlesbrough zabio Arsenalov bivši igrač Jeremy Aliadiere. Arsenal je izgubio jednu loptu s desne strane svog kaznenog prostora, lijepo je ubacio Turčin Tuncay Sanli, a na pravom mjestu je bio Aliadiere, koji je oštrim udarcem po sredini gola prevario vratara londonske momčadi Manuela Almuniju. Iako je Arsenal bio bolja momčad na terenu i imao je više udaraca prema vratima (22-10) i veći posjed lopte (58%-42%), do kraja nije uspio doći do pobjedničkog gola. Možda i najbolju priliku za pobjedu propustio je Nicklas Bendtner u 88. minuti, čiji je udarac u desni donji kut izbliza s desne strane zaustavio vratar Middlesbrougha Turnbull.

MIDDLESBROUGH - ARSENAL 1-1 (Aliadiere 29 / Adebayor 17)