Arsenal pobijedio City, igrali Ćorluka i Dudu

Arsenal je uspio zaustaviti niz Man. Cityja. Jedini gol postigao je Fabregas. Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu, a Dudu je ušao u 75. minuti

Inter, Dinamo, reprezentacija. Godinama su se zajedno veselili pobjedama i tugovali nakon poraza. No u subotu prvi put dok je jedan slavio, drugi je tugovao. Vedran Ćorluka odigrao je odlično svih 90 minuta na gostovanju kod Arsenala, a po njegovoj boku gol još ne bi pao pet dana. Wenger je krenuo u utakmicu forsirajući prolaze baš po toj desnoj strani Cityjeve obrane, ali svaki njihov napad prekidao se oko vrha 16-erca. No sredinom drugog poluvremena “topnici” su prebacili igru na drugu stranu i gosti su počeli opasno visjeti. Tamo nije bio Ćorluka već Richards, koji se gubio, a u 65. minuti skrivio i penal na Hlebu. Ipak, Schmeichel, kojeg Englezi žele naturalizirati i postaviti na gol reprezentacije, skida Van Persiejev udarac. Istodobno, Eduardo je sjedio na klupi i čekao kad će Wenger izgubiti i posljednju “trunku” strpljenja s Adebayorovom neučinkovitošću ili beskrajnim soliranjem spomenutog Van Persieja te Hleba. I dočekao je u 75. minuti. Adebayor izlazi, Dudu ulazi i u toj postavi Arsenalu je trebalo samo pet minuta da zabije. Ponovno se, na sreću “topnika”, sve događalo daleko od Ćorlukine strane, ali na Cityjevu žalost, blizu Richardsa. Hleb je loptom izbacio Fabregasa, a Španjolac iskosa probija Richardsa i golmana Schmeichela za konačnih 1-0. Mogao je Arsenal i do 2-0, ali umjesto da doda Eduardu, koji je bio sam na 10-ak metara, Hleb je sebično pucao pored gola. Manchester City tako je tek u 350. minuti premierligaške sezone primio prvi gol, ali ovaj ga je stajao poraza i prvog mjesta na ljestvici. No da nije bilo Čarlija, u subotu bi sigurno prošao još i mnogo lošije. REZULTATI 4. KOLA PREMIERLIGE: Sunderland - Liverpool 0-2, Arsenal - Manchester City 1-0, Aston Villa - Fulham 2-1, Bolton - Reading 2-0, Chelsea -Portsmouth 1-0, Derby County - Birmingham 1-2, West Ham United - Wigan Athletic 1-1, Everton-Blackburn 1-1