Arsene Wenger: Dudu je mogao zabiti četiri gola

Rezultat nije bitan, sretan sam načinom kako smo igrali. Prije nego smo primili gol, mogli smo dati pet golova, kaže Arsenalov trener Wenger

Eduardo je bio vrlo opasan i pokazao da je igrač vrhunske klase. Mogao je zabiti četiri gola, rekao je menadžer Arsenala Arsen Wenger engleskim novinarima nakon prijateljske utakmice protiv Red Bull Salzburga. Wenger je hrvatskom reprezentativcu dao puno povjerenje, igrao je svih devedeset minuta i za to vrijeme promašio četiri izgledne prilike. Jednom je i srušen u asutrijskom šesnaestercu, ali sudac se nije oglasio. Arsenal je ovu utakmicu izgubio 1-0 golom Janočka, ali Wenger nikada nije bio sklon dramatici. Uostalom, svugdje u svijetu prijateljske utakmice su samo - prijateljske utakmice. Jedino u Hrvatskoj su ili zalog vjerovanju da imaš veliku momčad ili poticaj da već polako razmišlja o smjeni trenera... - Sretan sam zbog načina na koji smo igrali i borbenim duhom koji su igrači prikazali. Rezultat nije važan - tvrdi Wenger. - Znali smo da će posljednjih dvadesetak minuta biti teško, ali mogli smo zabiti pet golova prije nego smo ga primili - dodao je. Francuski trener smatra ovu utakmicu korisnom utoliko što su njegovi igrači vidjeli kako je igrati protiv dobro organizirane obrane Austrijanaca. - Oni su igrali vrlo defenzivno, kao što mnogi igraju protiv nas u prvenstvu, a uspjeli smo stvoriti puno zrelih prigoda.