Astana lagano protiv Valette, Marin Tomasov zabio lukavi gol

Hrvatski nogometaš Marin Tomasov (31) odlično je igrao za Astanu u trećem pretkolu Europske lige protiv malteške Valette. Tomasov je zabio 'lukav' gol za 3:0, a njegova je momčad slavila s 5-1

Marin Tomasov sa svojom je Astanom praktički već osigurao prolazak u playoff Europske lige. Na domaćem su terenu u Kazahstanu bili bolji od malteške Valette sa 5-1 (3-0).

Tomasov se odlično snašao u 35. minuti kad je ostao u 'dozvoljenom zaleđu' te nakon dodavanja suigrača iz auta tijelom iz ravnoteže 'izbacio' jednog protivnika, a zatim i prekrasno podigao loptu iznad natrčalog golmana. Kasnije je i asistirao Jangi za konačnih 5-1 u 80. minuti. Tomasov je odigrao čitav susret za Astanu, a istu je minutažu kod domaćih imao i Luka Šimunović.

Dvostruki strijelac za Astanu bio je Sigurjonsson (8, 57), dok je jedan gol postigao i Logvinenko (15). Za Vallettu je pogodio Fontanella (67).