ATP Madrid: Ivan Ljubičić ispao u kvalifikacijama

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić poražen je u 2. kolu kvalifikacija ATP Masters turnira u Madridu. Bolji je od njega bio Marcel Granollers sa 7-5, 7-5

Ljubičić je na istom mjestu, prije tri godine, igrao finale, no ove godine više nije u takvoj poziciji, te je kroz kvalifikacije tražio put prema glavnom turniru. Nakon pobjede protiv Australca Guccionea, uslijedio je poraz od 55. igrača na svijetu (šest pozicija slabiji od Ljubičića). Hrvatski tenisač je imao otvorenu priliku u ovom meču, posebno u prvom setu gdje je s breakom vodio 4-2 i servirao. Tu prednost je ispustio, a potom je izgubio i set, dok se u drugom on našao u poziciji da spašava (taj put meč), te je kod 5-4 za Granollersa napravio break. Međutim, samo je produžio nakratko neizvjesnost jer je već kod 5-5 ponovno ispustio svoj servis, a Španjolac je drugu priliku objeručke prihvatio. Meč je trajao 110 minuta, a Ljubičić je iskoristio samo jednu od pet break prilike. Suparniku je više ponudio (sedam šansi), a Granollers je to i znao iskoristiti (tri breaka).