ATP u Bangkoku: Tsonga uzvratio Novaku Đokoviću

Tsonga je u Bangkoku proslavio prvi ATP turnir u karijeri, a dosad je tek igrao jedno finale. I to u završnici Australian Opena ove sezone u siječnju

Francuski tenisač Jo-Wilfired Tsonga osvojio je ATP turnir u Bangokoku nakon pobjede protiv trećeg igrača na svijetu Novaka Đokovića 7-6(4), 6-4...Tsonga je u Bangkoku proslavio prvi ATP turnir u karijeri, a dosad je tek igrao jedno finale. No, bio je to najveći njegov uspjeh u karijeri jer je bila riječ o Grand Slam finalu.U Melbourneu, na Australian Openu, baš ga je Đoković dobio u finalu, a sada je 23-godišnji Francuz uzvratio. Premda je Đoković imao break prednosti u prvom setu, Tsonga se uspio vratiti i dogurati do tie-breaka kojeg je bolje otvorio (3-1).Đoković je izjednačio na 3-3, ali je tu i stao.U prvom gemu drugog setra Đoković je odmah imao dvije break prilike i kada su ostale neiskorištene dominacija se ponovno preselila na stranu Tsonge. Kod 4-4 je Francuz napravio break, ali je u gemu kada je servirao za meč morao spašavati čak tri break lotpe.Makar je Đoković u tri slučaja imao otvoren poen, nije niti jednom pogodio, te je Tsonga nakon jednog sata i 40 minuta mogao proslaviti veliku pobjedu.

Finale:Tsonga (2) - Đoković (1) 7-6(4), 6-4