Austrijska Bundesliga: Dva gola Jelavića za Rapid

Visoka pobjeda bečkog Rapida od 5-3 nad Kapfenbergom osigurala im je ostanak u borbi za prvaka Austrije. Jelavić je sada drugi strijelac lige

Hrvatski nogometaš Nikica Jelavić ponovno je bio sjajan u dresu bečkog Rapida postigavši dva od pet pogodaka svoje momčadi u ogledu 33. kola austrijske Bundeslige. No, dugo se činilo da će ta dva njegova pogotka biti premalo za pobjedu protiv pretposljednjeg Kapfenberga. Do 90. minute je na semaforu stajalo 3-3, a onda je crnogorski nogometaš u bečkom klubu, Branko Bošković, postigao pogodak za 4-3. Bošković je kao i Jelavić u 33. kolu zabio dva pogotka Kapfenbergu. Rapid je vodio 2-0 i 3-2. Jelavić je postigao prvi (20. minuta) i treći pogodak (57. minuta) svoje momčadi, a time je došao do 17 pogodaka u sezoni, što ga smješta na drugo mjesto strijelaca. Na kraju je pobjedu Rapida dodatno podebljao njemački nogometaš Steffen Hoffman zabivši u drugoj minuti nadoknade za konačnih 5-3. Time su Bečani ostali u igri za naslov prvaka Austrije. Rapid pred sobom ima još tri utakmice, vodeći Red Bull Salzburg još četiri, no Rapid zaostaje tri boda za Salzburžanima.