Austrijska Bundesliga: N. Jelavić dvostruki strijelac

U posljednjih je osam utakmica Nikica Jelavić skupio sedam golova, a s ukupno 15 postignutih pogodaka probio se na četvrto mjesto strijelaca

Hrvatski nogometaš u redovima bečkog Rapida, Nikica Jelavić, zabio je dva gola i asistirao za treći u domaćoj pobjedi (3-0) svoje momčadi protiv Magne iz Bečkoga Novog Mesta u 31. kolu Bundeslige. Reprezentativni napadač Hrvatske zabio je u 21. minuti na dodavanje kapetana Steffena Hoffmana. Istom je uslugom Jelavić Hofmannu uzvratio u 54. minuti pri golu za 2-0 vodstvo domaćih, da bi potom 24-godišnji Hrvat zabio u 80. minuti postavivši konačan rezultat. Oba je gola zabio glavom. U posljednjih je osam utakmica skupio sedam golova, a s ukupno 15 postignutih pogodaka probio se na četvrto mjesto ljestvice najboljih bundesligaških strijelaca. Hofmann je ispred njega s pogotkom viška. Pet kola prije kraja prvenstva Rapid na drugom mjestu zaostaje za vodećim Red Bullom pet bodova (68-63). Salzburžani ktome imaju utakmicu manje.