Babo zabio solidnih 16, James pokazao Dončiću tko je glavni

Utah Jazz je na domaćem parketu bio bolji od Charlottea 109-92, a Bojan Bogdanović je nastavio s dobrim predstavama ubacivši 16 koševa uz tri skoka i tri asistencije. U derbiju kola James je pokazao da je još 'kralj'

Navijači Utah Jazza već su pomalo naviknuli na jednu konstantu - dobra igra Bojana Bogdanovića (30). Hrvatski košarkaš je u pobjedi protiv Charlotte Hornetsa (109-92) ubacio 16 poena uz tri skoka i tri asistencije za 25 minuta provedenih na terenu te tako stigao do osme pobjede u nizu.

I ostali hrvatski predstavnici sudjelovali su u pobjedama svojih momčadi. Dario Šarić (25) je također na domaćem parketu sa Phoenix Sunsima bio bolji od Orlando Magica 98-94, a naš je reprezentativac u 20 minuta na terenu zabio 9 koševa i uzeo dva skoka. Ivica Zubac (22) je u pobjedi Clippersa protiv Golden Statea (109-100) u 15 minuta na terenu ubacio 4 poena uz osam skokova.

Derbi večeri igrao se u Dallasu gdje je mladi Luka Dončić (20) koji je ove sezone napravio dodatni iskorak i pokazao da će vjerojatno biti najbolji Europljanin koji je ikad igrao u NBA ligi, čekao 'kralja' LeBrona Jamesa (35) koji mu je pokazao da još uvijek mora čekati na red da postane 'glavni' u ligi.

Los Angeles Lakersi su na spomenutom gostovanju slavili 129-114, a i Luka i LeBron su na terenu bili nešto više od 32 minute. Međutim, James je bio blizu triple doublea - zabio je 35 poena uz 16 skokova i sedam asistencija, dok je Dončić zabio 25 poena, uzeo deset skokova i podijelio četiri asistencije.

U ostalim susretima još valja istaknuti 43 poena LaVinea koji nisu bili dovoljni Chicagu protiv Indiane (116-105), 26 poena i 15 asistencija Dinwiddieja u pobjedi Brooklyna protiv Heata (117-113) te 22 poena i 14 asistencija Moranta u pobjedi Memphisa protiv San Antonia (134-121).