Balić, Ćorić i društvo dvaput vodili, no Talijani izvukli remi

Nadarena generacija u kojoj su Hajdukovi Andrija Balić i Nikola Vlašić, Dinamov Ante Ćorić te Ajaxov Robert Murić, ipak nije uspjela svladati vršnjake iz Italije...

Austrijski Lindabrunn od 26. do 31. ožujka domaćin je jedne od skupina kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo koje se igra u Grčkoj od 6. do 19. srpnja. Hrvatska U-19 reprezentacija danas je u prvoj utakmici protiv Talijana odigrala 2-2

Vodili su izabranici Ferde Milina dvaput, no Talijani su se svaki put uspjeli vratiti i zasluženo osvojiti bod. Izrazito nadarena reprezentacija u kojoj su Hajdukovi Andrija Balić i Nikola Vlašić, Dinamov Ante Ćorić te Ajaxov Robert Murić, ipak nije uspjela svladati vršnjake iz Italije, iako ju je imala 'na konopcima'.

Poveli su naši golom Ante Roguljića u desetoj minuti, no Talijani poravnavaju u 28. preko Cerrija. Hrvatsku ponovno u vodstvo dovodi Roguljić u 37. minuti, a konačnih 2-2 postavlja Bonazzoli u 74. minuti susreta.

U izjednačenoj utakmici, Talijani su imali 18 udaraca na gol, od kojih osam u okvir gola, dok su naši od 12 udaraca, njih sedam uputili u okvir gola. Sljedeću utakmicu naši igraju u subotu u 14:30 protiv domaćina Austrije