Barca gubi, a ide prema tituli! U gostima izgubila kod Raya V.

Nakon što je Real Madrid izgubio na gostovanju kod Girone (4-2), vodeća momčad La lige nije povećala prednost na ljestvici. I Barcelona je izgubila na gostovanju

Nogometaši Rayo Vallecana napravili su iznenađenje svladavši pred svojim navijačima vodeću Barcelonu sa 2-1 (1-0) u utakmici 31. kola španjolske LaLige.

Momčad iz Madrida se tako pridružila Realu i Almeriji, jedinim momčadima koje su u prvih 30 kola španjolskog prvenstva uspjele pobijediti katalonsku momčad.Alvaro Garcia je u 19. minuti doveo Rayo Vallecano u vodstvo, da bi njegov prezimenjak Fran Garcia povećao prednost domaćih na 2-0 u 53. minuti. Robert Lewandowski je u 83. minuti samo uspio ublažiti poraz Barcelone.

Rayo Vallecano je došao do 11. pobjede u sezoni i sa 43 boda zasjeo na osmo mjesto. Katalonci su zahvaljujući porazu Reala u Gironi ostali 11 bodova ispred najvećeg suparnika za naslov. Barcelona je na 76, Real Madrid na 65, a Atletico Madrid na 63 boda, nakon što je pred svojim navijačima svladao Mallorcu sa 3-1.