Barca u šoku: Bodove joj uzela Krešićeva Numancia

Povratnik u prvu španjolsku ligu, Numancia, koju vodi Sergije Krešić, priredila je veliko iznenađenje svladavši Barcelonu 1-0 u prvom kolu Primere

Hrvatski trener Sergije Krešić dobro je pripremio Numanciju za novu sezonu, a to se potvrdilo već u prvom kolu. Na stadionu u Soriji golom Marija u 12. minuti šokirali su Barcelonu i potpuno pokvarili službeni debi trenera Josep Guardiole. Nakon postignutog gola, Numancija se potpubno zatvorila, a Messi i društvo taj bunker nisu uspjeli probiti.
Sve do posljednjih pet minuta, Barcelona nije imala pravih prilika. No u 87. minuti Eto'o je opasno zapucao pored gola, a u sudačkoj nadoknadi Messi je pogodio stativu. Dodajmo kako su u subotu igrači Barcelone do Numancije putovali čak šest sati autobusom, pa se i u toj činjenici mogu tražiti razlozi izrazito loše izvedbe.
Marko Babić je odigrao cijelu utakmicu u veznom redu Betisa koji je u Sevilli poražen od Recreativa 1-0. Mate Bilić, drugi hrvatski nogometaš u Primeri, ušao je u igru za Sporting Gijon u 68. minuti. No, njegova momčad je također izgubila. Bolji je bio Getafe 2-1.