Barcelona osvojila Katalonski kup: Trofej uzeli nakon penala

Za Barcelonu penali nisu najbolje počeli, promašio je Xavi. Ipak nakon njega dva igrača Espanyola su promašili, dok su četiri igrača Barce zabila pa je slavlje moglo početi

Nogometaši Barcelone po sedmi put osvojili su Katalonski kup. U finalu na stadionu u Lleidi su nakon penala pobijedili Espanyol 5-3.

Nakon regularnih 90 minuta bilo je 1-1. Espanyol je poveo u 19. minuti golom Simaa, a za Barcelonu je u 89. minuti izjednačio Fabregas.

U samoj završnici utakmice gledatelji su vidjeli i dva crvena kartona. Kod Espanyola je pocrvenio Stuani, kod Barce Song.

Za Barcelonu penali nisu najbolje počeli, promašio je Xavi. Nakon dvije serije Espanyol je imao vodstvo 2-1 jer su zabili Wakaso i Petrov, dok je za Barcu pogodio Fabregas. Ipak, Colotto i Verdu su nakon toga promašili penale za Espanyol, dok su sigurni realizatori za Barcu bili Pique, Sanchez i Villa pa je slavlje španjolskog prvaka moglo početi.