Barci samo bod u Osasuni, Realu tri s igračem manje

Gonzalo Higuain zabio je oba gola u pobjedi 2-0 na gostovanju kod Getafea. Barcelona je odigrala 1-1 sa Osasunom u gostima, i to zbog autogola

Zahvaljujući dvama pogocima Gonzala Higuaina, u utakmici čiji su veći dio odigrali s igračem manje, nogometaši Real Madrida okončali su niz od tri vezana susreta bez pobjede. Higuain je ove sezone odigrao tek pet prvenstvenih utakmica za "kraljevski klub", a u njima postigao jedan gol. U subotu je, u prvoj utakmici 9. kola Primere bio apsolutni junak Realove 2-0 pobjede nad Getafeom.
Manuel Pellegrini, trener Reala, za glavu se uhvatio u 28. minuti susreta kada je Raul Albiol zaradio direktan crveni karton zbog prekršaja nad Robertom Soldadom. Unatoč tomu, Real je bio bolja momčad na travnjaku i zasluženo je došla do tri boda pogocima Higuaina iz 53. i 56. minute. Prvo je krasnu Marcelovu dugu loptu s lijeve strane 22-godišnji Argentinac iskoristio za uvodno vodstvo, da bi ubrzo potom postavio konačan rezultat na dodavanje Karima Benzeme.
Autogolom Gerarda Piquea iz 91. minuti utakmice Barcelona je ispustila tri boda koja je držala u svojim rukama kod Osasune u 9. kolu španjolskog prvenstva. Lider Primere po drugi je puta podijelio bodove sa suparnicima, te na taj način dopustio Real Madridu da im se primakne na ljestvici koju predvode. Sve je za katalonski ponos dobro izgledalo u 72. minuti kada je veznjak Seydou Keita svojim šestim golom doveo Barcelonu u prednost. Piqueovo skretanje lopte u mrežu nakon udarca Javiera Camunasa ostavilo ih je ipak razočarane u remiju 1-1.
Drugačijeg su raspoloženja u svlačionicu otišli Sevillini nogometaši nakon 2-0 pobjede kod Xereza. Zaslužni za to bili su strijelci Alvaro Negredo i Luis Fabiano.