Barcelonin kompleks: I kad je bolji, Real ih ne može pobijediti

Barcelona i Real Madrid odigrali su 2-2, a obzirom da su Katalonci pobijedili u prvoj utakmici, idu u polufinale Kupa kralja. Real je bio bolji, ali ih ipak nije uspio dobiti

Idemo u Barcelonu po prolaz, rekao je Jose Mourinho uoči uzvratne utakmice četvrtfinala Kupa kralja.

Nitko mu nije vjerovao, činilo se kao da ni on sam ne vjeruje u te riječi nakon što je na Santiago Bernabeuu izgubio 2-1. No, kako je Real Madrid otvorio utakmicu činilo se da bi tu moglo biti svega.

Već nakon 20-ak sekundi Higuain je bio sam pred nesigurnim Sa Pintom, ali je pucao pokraj gola, a u u 25. minuti je Özil pogodio prečku. Samo dvije kasnije Higuain je opet imao zicera.

Staro nogometno pravilo kaže, ako puno promašiš, bit ćeš kažnjen. I tako je bilo, Real je igrao, a Barcelona je zabijala. Prvi udarac imali su tek nakon 15 minuta igre. A drugi udarac, dvije minute prije kraja poluvremena. Messi je imao solo prodor, navukao je četiri igrača pa loptu gurnuo Pedru koji je ostao sam i rutinski zabio. U drugoj minuti nadoknade lopta je išla paralelno s 16-ercem i činilo se kako će Dani Alves 'opaliti', ali isto tako činilo se da će otići preko stadiona. Brazilac je nevjerojatno pogodio suprotne rašlje. Čudesan gol!

I sve je bilo idealno do '68., a onda panika. U samo četiri minute Barca je sve prosula. Cristiano Ronaldo i Benzema su utihnuli Nou Camp i Mourinhove riječi opet su počele glasnije odzvanjati. Realovci su imali još jednu priliku, Özil je probio bok, vratio povratnu Ronaldu, ali Portugalac je promašio cijelu loptu...

El Clasico ne može proći bez crvenog kartona pa se za drugi žuti pobrinuo Sergio Ramos, koji se čak nije ni bunio već pristojno sucu pružio ruku.

Real je bio bolji, ali ni peti put ove sezone nije uspio pobijediti Barcelonu u sjajnoj utakmici. Izvukli su tek jedan remi i mogu odahnuti. Novi El Clasico igra se tek u travnju, možda i ključni za naslov u Primeri.