Basel je 'upucao' Sheriff, Partizan prošao na penale

Basel je potpuno ogolio nemoćni Sheriff, istu onu momčad koja je izbacila Dinamo u 3. pretkolu. Švicarci su doma pobijedili 1-0, a u Moldaviji 3-0

U pet kvalifikacijskih utakmica Lige prvaka 'pao' je čak 21 gol, a 'vizu' su izborili Basel, Partizan, Werder, Hapoel Tel Aviv, Braga.
Švicarci su potpuno ogolili nemoćni Sheriff, istu onu momčad koja je izbacila Dinamo u 3. pretkolu. Basel je doma pobijedio 1-0, a u Moldaviji čak 3-0.
Partizan je napravio malo 'čudo' u Belgiji. Iznenadili su favorizirani Anderlecht i to nakon drame produžetaka, a potom i penala. Bili su precizniji 3-2 i prošli su u skupine Lige prvaka! U regularnom dijelu su vodili 2-0 golovima Clea do 64. minute, kad je smanjila mlada zvijezda Lukaku. Par minuta kasnije je izjednačio Gillet.
U Tel Avivu je Red Bull Salzburg hvatao rezultat iz prve utakmice (2-3), čak su i poveli autogolom Douglasa, a onda su u 'jurnjavi' primili gol u sudačkoj nadoknadi. Hrvatski reprezentativac Nikola Pokrivač odigrao je cijelu utakmicu.
Braga je prošlu sezonu bila druga u portugalskoj ligi, a da nisu kratkotrajni hit dokazali su izbacivanjem Celtica, a večeras i Seville. Pobijedili su u prvoj utakmici 1-0, a večeras 4-3.
Sampdoria je imala sve na dlanu. Iako su izgubili prvu utakmicu od Werdera 3-1, u uzvratu su na svom terenu vodili 3-0. Onda su primili gol u trećoj minuti nadoknade, potom i u produžetku.

Sevilla - Braga 3-4 (Luis Fabiano 60, Navas 84, Kanoute 90 / Matheus 30, Lima 58, 85, 90)
Hapoel T. A. - Red Bull S. 1-1 (Zahavi 90 / Douglas 42-ag)
Sheriff - Basel 0-3 (Streller 74, Frei 80, 87)
Sampdoria - Werder 3-1, nakon produžetka 3-2, (Pazzini 8, 13, Cassano 85 / Rosenberg 90+3, Pizarro 100)
Anderlecht - Partizan 2-2, nakon jedanaesteraca 4-5, (Lukaku 64, Gillet 71 / Cleo 15, 53)