Bayern rutinski dobio, Mandžo je opet odgledao sve s klupe...

U Bundesligi je u srijedu na rasporedu bio ostatak utakmica 14. kola. Prvoplasirani Bayern pobjedom je kod Freiburga od 2-0 dodatno povećao prednost pred pratnjom

Borussija je u Dortmundu dan ranije odigrala samo 1-1 s Fortunom, dok su Schalke i Eintracht izgubili svoje utakmice. Tako sada Bayern ima 11 bodova više od Borussije, te 13 od Schalkea i Eintrachta. Na drugo se mjesto probio Bayer koji ima deset bodova manje od Bavaraca.

Bayern je utakmicu kod Freiburga riješio u prvih dvadeset minuta. Prvo je Thomas Müller dosta traljavo u 12. minuti realizirao penal, a šest minuta kasnije je domaći igrač Diagne dobio opravdano crveni karton zbog prekršaja kao posljednji igrač. Ne bi Freiburg vjerojatno mogao parirati niti u igri 11 na 11, a s igračem manje pogotovo.

No, bavarska momčad nije iskoristila tu utakmicu za nabijanje gol-razlike već je pomalo dosadno čuvala loptu, rijetko prijetila i rutinski privela utakmicu kraju.

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić ostao kroz svih 90 minuta na klupi. Na centarforu je ogled počeo Mario Gomez koji je bio prilično indisponiran, a zamijenio ga je u nastavku ne mnogo bolji Claudio Pizarro.