Bebek ponavljao penal lokosa: Tokićevi tricom ispratili Split

Lokomotiva je iskoristila remi Intera i poraz Istre te pobjedom nad davljenikom Splitom 3-0 u posljednjoj utakmici jesenskoga dijela MAXtv Prve lige skočila na šestu poziciju

Loša je to bila nedjelja za fenjeraški dvojac MAXtv Prve lige. Nakon četiri komada u mreži Cibalije na gostovanju kod Slaven Belupa, jesenski dio prvenstva pretposljednji Split zaključio je porazom 3-0 kod Lokomotive na stadionu u Kranjčevićevoj.

Jan Doležal doveo je lokose u vodstvo već u desetoj minuti utakmice, a na 2-0 povisio je Josip Ćorić iz penala kojeg je morao izvoditi dvaput. Prvi je, naime, poništio glavni sudac Ivan Bebek jer je nekolicina igrača ušla u šesnaesterac prije izvođenja.

Konačan rezultat u šestoj pobjedi izabranika Marija Tokića postavio je bivši igrač Splita Amir Rrahmani u 66. minuti. Nakon serije loših rezultata i odlaska Tomislava Ivkovića plavo-bijeli tako godinu završavaju na solidnoj šestoj poziciji.

Split je 14. porazom u 20 utakmica ostao na osam bodova, koliko ima i posljednja Cibalia, ali ima bolju gol-razliku.